Презентація на тему «ЧОРНОБИЛЬСЬКА ТРАГЕДІЯ» (варіант 1)


244



Слайд #1


УРОКИ КАТАСТРОФИ
ЧОРНОБИЛЬСЬКА ТРАГЕДІЯ
УРОК ПАМ'ЯТІ
година спілкування,
присвячена річниці аварії на Чорнобильській АЕС
Бучинова Ірина Володимирівна – вчитель вищої категорії, вчитель-методист, вчитель історії
Одеської СШ №86 I-III ступенів з поглибленим вивченням англійської мови
Одеської міської ради Одеської області
Презентація на тему «ЧОРНОБИЛЬСЬКА ТРАГЕДІЯ» (варіант 1) - Слайд #1

Слайд #2


Жодна подія після Другої світової війни не зачепила за живе стільки людей у Європі, як вибух 4-го реактора Чорнобильської АЕС.
“Таймс”, квітень 1987 року
«Уроки Чорнобиля» – цей вислів дотепер часто зустрічається в газетах. Вивчати ці самі уроки нам всім не день і не рік. Занадто серйозною катастрофою випробував нас мирний атом.
Головне, що буде важливим для нас не тільки сьогодні, але й завжди, – це людина. Людина, яка пройшла випробування найстрашнішим варіантом майбутнього, – Чорнобиль дав нам сумну можливість «приміряти» на себе ядерну катастрофу.
Про це – про уроки людяності й уроках для людства – треба пам'ятати завжди!
Презентація на тему «ЧОРНОБИЛЬСЬКА ТРАГЕДІЯ» (варіант 1) - Слайд #2

Слайд #3


Вибух стався о 1 год. 24 хв. Ніхто не підозрював, що вибухнуло і загорілося атомне паливо. Володимир Правик кинув свій загін на дах палаючого машинного залу, де були турбіни і звідки йшли кабелі високовольтних ліній. Ці герої першими в світі гасили небезпечне атомне полум'я.
Через 20 хвилин їм на допомогу прийшов командир воєнізованої пожежної частини Леонід Телятников. Він згодом напише: «...зруйновано апаратне відділення. Горить покриття блоку на висоті від 12 до 71,5 метра. По зовнішній драбині я піднявся на дах машинного залу. Хлопці чаділи від їдкого диму, чоботи вгрузали в кип'ячий бітум».
Ніхто ніколи не буде знати, скільки людей загинуло від радіаційного опромінення. А скільки їх ще буде? Міністерство охорони здоров'я у квітні 1995 року дало інформацію, що в Україні внаслідок вибуху померло 125 тисяч людей, зросли захворювання на рак, серцеві недуги. Найчастіше хворіють ліквідатори. Прип'ять і Чорнобиль стали мертвими містами. А Україну оголошено зоною екологічного лиха.
Презентація на тему «ЧОРНОБИЛЬСЬКА ТРАГЕДІЯ» (варіант 1) - Слайд #3

Слайд #4


Ми низько вклоняємося й віддаємо дань поваги журналістам і репортерам, які героїчно виконували свій професійний борг...
Чорнобильська атомна. 26 квітня 1986р. Знімок четвертого реактора, що вибухнув, зроблений через кілька годин після трагедії
Траплялося, відмовляла техніка. Вона виходили з ладу через високу іонізацію повітря, через поломки. І тільки у людей відмови не було. Іти туди – необхідно
Презентація на тему «ЧОРНОБИЛЬСЬКА ТРАГЕДІЯ» (варіант 1) - Слайд #4