Презентація на тему «Поразка Української революції»


380



Слайд #1


Поразка Української революції: недооцінка зовнішніх чинників чи загострення внутрішніх протиріч?
Презентація на тему «Поразка Української революції» - Слайд #1

Слайд #2


Українська революція 1917–1921 років — черга подій, пов'язаних з національно-визвольною боротьбою українського народу, яка відбувалася в умовах запеклої громадянської війни та іноземної інтервенції. Поштовхом до початку Української революції стала Лютнева революція в Російській імперії.
Презентація на тему «Поразка Української революції» - Слайд #2

Слайд #3


23 лютого (8 березня) 1917 року в Петрограді, столиці Російської імперії, почалися масові страйки. Після того, як на території України практично були ліквідовані органи царської адміністрації, виконавча влада перейшла до призначених Тимчасовим урядом губернських та повітових комісарів. 3-4 березня була сформована Українська Центральна Рада, головою якої обрали М.Грушевського.
Презентація на тему «Поразка Української революції» - Слайд #3

Слайд #4


10(23)червня на засіданні Комітету Центральної Ради був прийнятий і тоді ж на Всеукраїнському військовому з'їзді оприлюднений І Універсал, в якому говорилося про національно-територіальну автономію України.
3 (16) липня Центральна Рада проголосила Другий Універсал, в якому йшлося про прийняття УЦР заклику уряду до єдності, про поповнення УЦР представниками національних меншин і перетворення її в єдиний вищий орган революційної демократії України.
Презентація на тему «Поразка Української революції» - Слайд #4

Слайд #5


7 листопада 1917 p. був оголошений текст Третього Універсалу Центральної Ради. М.Грушевський наголошував: на тому, що подібна "широка автономія об'єктивно дає початок "її перетворенню у "повну державу “. 4 (17) грудня Раднарком оприлюднив «Маніфест до українського народу з ультимативними вимогами до Української ради».
Презентація на тему «Поразка Української революції» - Слайд #5

Слайд #6


27 січня (9 лютого) УНР і Центральні держави підписали Брестський мирний договір. Сторони висловили бажання жити в мирі та дружбі, відмовилися від взаємних претензій на відшкодування збитків, завданих війною, зобов'язалися відновити економічні зносини, встановлювати паритетні курси національних валют, провести обмін військовополоненими та надлишками сільськогосподарських, промислових товарів.
Презентація на тему «Поразка Української революції» - Слайд #6

Слайд #7


Але вже 29 квітня на Всеукраїнському з`їзді хліборобів П. Скоропадський був проголошений гетьманом України. Законодавча діяльність гетьманської адміністрації розпочалася з того, до чого Центральна Рада підійшла лише в останні тижні свого існування — з визначення правових основ самого процесу законотворчості. Не можна також ставити під сумнів безперечні успіхи гетьманської адміністрації в галузі законодавчого забезпечення культури й освіти.
Презентація на тему «Поразка Української революції» - Слайд #7

Слайд #8


Після зречення гетьмана Директорія, утворена у листопаді, фактично прийшла до влади. Директорія заявила громадянам, що відтепер вся влада в УHP має належати лише трудящим класам: робітництву та селянству.
Презентація на тему «Поразка Української революції» - Слайд #8

Слайд #9


19 жовтня УНРада своїм маніфестом проголосила Українську державу на території Східної Галичини, Північної Буковини та Закарпаття, а також закликала національні меншини направити своїх представників в УНРаду. 1 листопада 1918 над ратушею Львова уже розвівався український національний прапор.
Презентація на тему «Поразка Української революції» - Слайд #9

Слайд #10


22 січня в Києві, на Софійській площі, було проголошено Акт соборності — возз'єднання УНР і ЗУНР. Хоч Західноукраїнська Народна Республіка і перетворювалася на Західну область УНР, на її території продовжувала функціонувати своя система влади.
Презентація на тему «Поразка Української революції» - Слайд #10

Слайд #11


28 квітня було підписано договір між УНР і Польщею, за яким Польща визнавала незалежність України, зобов'язувалася не укладати жодних угод з третіми країнами, ворожими Україні, визнавала за УНР право на територію східніше від границь Речі Посполитої 1772 року. 12 жовтня в Ризі між польською та радянською сторонами була досягнута домовленість про перемир'я. Тим самим Польща порушила Варшавський договір.
Презентація на тему «Поразка Української революції» - Слайд #11

Слайд #12


У 1920–1921 роках в Україні діяли численні повстанські загони. У кінці жовтня — листопаді 1921 року війська УНР здійснили рейд по Правобережжю з ціллю координації повстанських дій, підняття антибільшовицького повстання. Однак до осені 1921 року більшовики репресійними заходами уже підірвали сили повстанського руху.
Презентація на тему «Поразка Української революції» - Слайд #12

Слайд #13


Учасник та історик української революції Ісака Мазепи про причини поразки:
“Двохсотлітня московська неволя скалічила український народ: знищила його нормальну соціальну будову, підпорядкувала широкі українські маси культурним, господарським і політичним впливам російського суспільства, створила з українського народу сиру етнографічну масу несвідомих і неорганізованих робітників і селян”.
Презентація на тему «Поразка Української революції» - Слайд #13

Слайд #14


Причини поразки революції :
Презентація на тему «Поразка Української революції» - Слайд #14

Слайд #15


Причини поразки революції :
Презентація на тему «Поразка Української революції» - Слайд #15

Слайд #16


Причини поразки революції :
Презентація на тему «Поразка Української революції» - Слайд #16

Слайд #17


Причини поразки революції :
Презентація на тему «Поразка Української революції» - Слайд #17

Слайд #18


Іван Лисяк-Рудницький виділяє такі чотири причини поразки українських визвольних змагань:
Презентація на тему «Поразка Української революції» - Слайд #18

Слайд #19


Українській революції так не вдалося утримати свою окремішність. Вона реалізувала той проект, який у 1846-1847 рр. був ідеалом для невеликого гуртка мрійників з Кирило-Мефодіїського братства – вилонення українства як окремої політичноїі культурної течії з загальноруського потоку. Величезним досягненням її учасників, що перед 1914 р. заледве уявляли собі існування України, під кінець революції ставали українськими патріотами.
Презентація на тему «Поразка Української революції» - Слайд #19

Слайд #20


Дякую за увагу!
Презентація на тему «Поразка Української революції» - Слайд #20