Булева алгебра або алгебра логіки У XIX столітті англійський математик і логік Джордж Буль розробив її основні положення. «Логіка» від давньогрецького logos, що означає «слово, думка, поняття, міркування, закон»
Слайд #3
Булева алгебра - основа роботи комп'ютера Булева алгебра розглядає величини, що приймають тільки два значення - 0 або 1. Значення булевої величини можна представляти як хибність або істинність будь-якого твердження.
Слайд #4
Операції З такими величинами можна робити різні операції - так само, як ми оперуємо з твердженнями при міркуваннях. Основні операції - це І, АБО, НЕ.
Слайд #5
Приклад Я візьму парасольку, якщо піде дощ, і друг не заїде за мною на машині. С – «я візьму парасольку» А – «якщо піде дощ» В – «за мною заїде друг» С = А і (не В)
Слайд #6
Водопровід Виконання логічних операцій можна проілюструвати на наочній фізичній моделі «водопроводу». Результат операції представимо у вигляді крана, з якого вода може або текти (істина), або не текти (неправда).
Слайд #7
На рисунку зображені системи труб, що реалізують основні логічні операції.
Слайд #8
Логічні операції Заперечення tt¬ А t (NOT) Кон'юнкція ttA B(AND) Диз'юнкціяttA B (OR) Еквівалентність tA ↔ B (XNOR) Імплікація ttA → B
Слайд #9
Висновок Чи можна перенести ті ж системи з області гідродинаміки (водопроводу) в область електроніки, тобто створити електронні логічні схеми?