Презентація на тему «Лісова пісня» (варіант 4)


387



Слайд #1


Ромео і Джульєтта
(Українська версія)
Презентація на тему «Лісова пісня» (варіант 4) - Слайд #1

Слайд #2


«Тіні забутих предків»  — повість Михайла Коцюбинського, написана під враженням його перебування на Гуцульщині. В творі розповідається про кохання Івана і Марічки, українських Ромео і Джульєтти.
Презентація на тему «Лісова пісня» (варіант 4) - Слайд #2

Слайд #3


Марічка та Іван належали до ворогуючих гуцульських родів Палійчуків і Гутенюків,боротьба між якими тривала уже давно. Проте це не стало на заваді їхньому коханню. Згодом Іван тривалий час змушений перебувати в наймах на полонині, а повернувшись він дізнається про смерть Марічки. Якось хлопець пішов у гори й почув там голос  коханої, попрямував за ним і зустрів кохану у вигляді нявки. 
Презентація на тему «Лісова пісня» (варіант 4) - Слайд #3

Слайд #4


Світ повісті цілком заселений істотами традиційної української міфології, які живуть поряд з людьми, втручаються в їхнє життя. Це такі істоти як нявки, злий арідник, чугайстер, мольфар Юра.
Презентація на тему «Лісова пісня» (варіант 4) - Слайд #4

Слайд #5


Нявка-Марічка
“Іван бачив перед собою Марічку, але йому дивно, бо він разом з тим знає, що то не Марічка, а нявка. Йшов поруч із нею й боявся пустити Марічку вперед, щоб не побачить криваву діру ззаду у неї, де видно серце, утробу і все як у нявки буває.”
Презентація на тему «Лісова пісня» (варіант 4) - Слайд #5

Слайд #6


Арідник
Згадується і про арідника. Як Іван був на полонині, Микола часто розказував йому різні історії, які парубки вважали цілком правдивими:
«Арідник був здатний до всього, що надумав-зробив. Поробив арідник вівці, зробив скрипку і грав, а вівці пасуться. Раз арідник змерз та й, щоб зігрітись, вигадав ватру.»
Презентація на тему «Лісова пісня» (варіант 4) - Слайд #6

Слайд #7


Щезник
Одного разу Іван зайшов далеко у гори і раптом почув ту жадану тиху музику. Але хто ж грав у цьому безлюдному місці? Іван повернувся і скаменів:”На камені, верхи, сидів “той” щезник, скривив гостру борідку, нагнув ріжки і, заплющивши очі, дув у флояру.»
Презентація на тему «Лісова пісня» (варіант 4) - Слайд #7

Слайд #8


Веселий чугайстер
«Він був без одежі. М'яке темне волосся покривало все його тіло, оточало круглі і добрі очі, заклинилось на бороді і звисало на грудях. Се був веселий чугайстер, добрий лісовий дух, що боронить людей од нявок. Він був смертю для них: зловить і роздире»
Презентація на тему «Лісова пісня» (варіант 4) - Слайд #8

Слайд #9


Іван часто зустрічав кохану у вигляді нявки. Одного разу, після короткої розмови, вона зникла, натомість Іван зустрів чугайстра  і спробував відволікти його, запросивши у танок, щоб Марічка могла якнайдалі утекти. Після танцю з лісовиком головний герой пішов за голосом коханої і зірвався в урвище. 
Презентація на тему «Лісова пісня» (варіант 4) - Слайд #9

Слайд #10


Наступного дня його ледь живого знайшли пастухи. Згодом він помер, і його поховали за місцевими звичаєми (з танцями і розвагами).
Презентація на тему «Лісова пісня» (варіант 4) - Слайд #10

Слайд #11


Михайлові Коцюбинському вдалося геніально відтворити неповторну й дивну атмосферу життя гуцулів. Усі верховинці не зовсім схожі на своїх рівнинних співвітчизників, мабуть, тому, що живуть вони ближче до неба з його хмарами, дощами, вітрами. Хто хоча б раз чув звук трембіти, той розуміє, що час не владний над зеленими схилами вічних Карпатських гір. Ще з дохристиянських часів тут складалися обряди й вірування, які так вдало передав мовою художньої прози автор повісті “Тіні забутих предків”.
Презентація на тему «Лісова пісня» (варіант 4) - Слайд #11

Слайд #12


У 1964 вийшла однойменна екранізація  Сергія Параджанова. Після прочитання повісті М. Коцюбинського у Параджанова одразу виникло бажання її поставити.
"Ми хотіли зробити фільм про вільну людину, про серце, яке хоче вирватися, звільнитися від побуту, від дрібних пристрастей і навичок... Ми відкривали для себе Карпати не як етнографічний матеріал. Любов, відчай, самотність, смерть - ось фрески з життя людини, які ми створили."
Презентація на тему «Лісова пісня» (варіант 4) - Слайд #12

Слайд #13


Використані джерела:Новий довідник: Українська мова та література.http://uk.wikipedia.orghttp://ukrmpk.blogspot.com
Презентація на тему «Лісова пісня» (варіант 4) - Слайд #13

Слайд #14


ВиконалаАпостолова Аліна
10-М
Презентація на тему «Лісова пісня» (варіант 4) - Слайд #14