Презентація на тему «Комети» (варіант 13)


160



Слайд #1


Презентація
на тему:
Комети
Презентація на тему «Комети» (варіант 13) - Слайд #1

Слайд #2


Комета — мале тіло Сонячної системи, яке обертається навколо Сонця і має так званий хвіст. Хвіст комети — це наслідки випаровування ядра комети під дією сонячного випромінювання. Ядро являє собою малу планету, що складається з каменю, пилу та криги.
КометИ
Презентація на тему «Комети» (варіант 13) - Слайд #2

Слайд #3


Загальні відомості
Вважають, що комети походять із Хмари Оорта, розташованої на великій відстані від Сонця; вона складається із «решток», що залишилось після конденсації сонячної туманності. Зовнішні краї цієї хмари досить холодні для того, щоб вода існувала там у твердому (а не газоподібному) стані. Тіла, розташовані на околицях Сонячної системи, як правило, складаються з летючих речовин (водяних, метанових і інших льодів), що випаровуються при підльоті до Сонця.
Презентація на тему «Комети» (варіант 13) - Слайд #3

Слайд #4


Усього виявлено понад 400 короткоперіодичних комет. Багато хто з них входить в так звані сімейства. Наприклад, приблизно 50 найбільш короткоперіодичних комет (їхній повний оберт навколо Сонця триває 3—10 років) утворюють сімейство Юпітера. Дещо менш чисельні сімейства Сатурна, Урана та Нептуна
Презентація на тему «Комети» (варіант 13) - Слайд #4

Слайд #5


Комети, що виринають із глибини космосу, виглядають як туманні об'єкти, за якими тягнеться хвіст, що іноді досягає в довжину мільйонів кілометрів. Ядро комети — це тіло з твердих частинок і льоду, оповите туманною оболонкою, яка називається комою. Ядро діаметром в декілька кілометрів може мати навколо себе кому в 80 тисяч км в поперечнику. Потоки сонячних променів вибивають частинки газу з коми і відкидають їх назад, витягаючи в довгий димчастий хвіст, який волочиться за нею в просторі.
Презентація на тему «Комети» (варіант 13) - Слайд #5

Слайд #6


Яскравість комет дуже сильно залежить від їх відстані до Сонця. З усіх комет тільки дуже мала частина наближається до Сонця і Землі настільки, щоб їх можна було побачити неозброєним оком. Найпомітніші з них іноді називають «Великими кометами».
Презентація на тему «Комети» (варіант 13) - Слайд #6

Слайд #7


Будова комет
Комети складаються з ядра і навколишнього його світлої туманної оболонки (коми), що складається з газів і пилу. У яскравих комет з наближенням до Сонця утворюється «хвіст» - слабка смуга, що світиться, яка в результаті світлового тиску і дії сонячного вітру найчастіше спрямована в протилежний від нашого світила сторону. Хвости небесних странниц комет розрізняються довжиною і формою. У деяких комет вони тягнуться через все небо. Хвости комет не мають різких обрисів і практично прозорі - крізь них добре видно зірки. Склад його різноманітний: газ або найдрібніші пилинки, або ж суміш того й іншого.
Хвости комет бувають: прямі й вузькі, спрямовані прямо від Сонця; широкі і трохи викривлені, які ухиляються від Сонця; короткі, сильно відхилені від центрального світила.
Презентація на тему «Комети» (варіант 13) - Слайд #7

Слайд #8


Історія відкриття комет
Вперше І. Ньютон обчислив орбіту комети зі спостережень її переміщення на фоні зірок і переконався, що вона, подібно до планет, рухалася в сонячній системі під дією тяжіння Сонця. Галлей обчислив встановив, що комети, що спостерігалися в 1531, 1607 і 1682 рр., - Це одне і те ж світило, періодично возвращающееся до Сонця. В афелії комета йде за орбіту Нептуна і через 75,5 років повертається знову до Землі і Сонця. Галлей вперше передбачив появу комети в 1758 г. Через багато років після його смерті вона дійсно з'явилася. Їй присвоїли назву комети Галлея і бачили її ще в 1835 і в 1910 і в 1986 роках.
Презентація на тему «Комети» (варіант 13) - Слайд #8

Слайд #9


Комета Галлея - яскрава короткоперіодична комета, що повертається до Сонця кожні 75-76 років. Є першою кометою, для якої визначили еліптичну орбіту і встановили періодичність повернень. Названа на честь Е. Галлея. Незважаючи на те, що кожне століття з'являється багато більш яскравих долгоперіодіческіх комет, комета Галлея - єдина короткоперіодична комета, добре видима неозброєним оком. Під час появи 1986 комета Галлея стала першою кометою, дослідженої за допомогою космічних апаратів, у тому числі радянськими апаратами «Вега-1» і «Вега-2», які надали дані про структуру кометного ядра і механізмах освіти коми і хвоста комети.
Презентація на тему «Комети» (варіант 13) - Слайд #9

Слайд #10


Массы комет ничтожны — примерно в миллиард раз меньше массы Земли, а плотность вещества из их хвостов практически равна нулю. Поэтому «небесные гостьи» никак не влияют на планеты Солнечной системы. В мае 1910 Земля, например, проходила сквозь хвост кометы Галлея, но никаких изменений в движении нашей планеты не произошло.
С другой стороны, столкновение крупной кометы с планетой может вызвать крупномасштабные последствия в атмосфере и магнитосфере планеты. Хорошим и довольно качественно исследованным примером такого столкновения было столкновение обломков кометы Шумейкеров—Леви 9 с Юпитером в июле 1994 года.
Кометы и Земля
Презентація на тему «Комети» (варіант 13) - Слайд #10

Слайд #11


Дякую за увагу
Презентація на тему «Комети» (варіант 13) - Слайд #11