Презентація на тему «Реактивний рух у природі»


308



Слайд #1


Реактивний рух у природі
Презентація на тему «Реактивний рух у природі» - Слайд #1

Слайд #2


Реактивний рух – це рух, що виникає при відокремленні від тіла із певною швидкістю будь-якої його частини.
Реактивна сила виникає без будь-якої взаємодії з зовнішніми тілами.
Презентація на тему «Реактивний рух у природі» - Слайд #2

Слайд #3


Застосування реактивного руху у природі
Багато хто з нас у своєму житті зустрічався під час купання в морі з медузами. У всякому разі,в Чорному морі їх цілком вистачає. Але мало хто замислювався, що і медузи для пересування користуються реактивним рухом. Крім того, саме так пересуваються і личинки метеликів, і деякі види морського планктону. І найчастіше ККД морських безхребетних тварин при використанні реактивного руху набагато вище, ніж у техновиробів.
Презентація на тему «Реактивний рух у природі» - Слайд #3

Слайд #4


Кальмари
Кальмар є найкрупнішим безхребетним мешканцем океанських глибин. Він пересувається за принципом реактивного руху, вбираючи в себе воду, а потім з величезною силою проштовхуючи її через особливий отвір - "воронку", і з великою швидкістю рухається поштовхами назад. При цьому всі десять щупалець кальмара збираються у вузол над головою і він набуває обтічної форми.
Презентація на тему «Реактивний рух у природі» - Слайд #4

Слайд #5


Переміщуючись реактивним способом кальмари можуть розвивати швидкість до 70 км/год і вискакувати з води на висоту 5-8 метрів.
Презентація на тему «Реактивний рух у природі» - Слайд #5

Слайд #6


Восьминоги
Пульсуючи своїми перетинчатими лапами, штовхаючи воду через воронку для реактивного руху, восьминіг переміщується у воді, допомагаючи собі великими плавниками.
Презентація на тему «Реактивний рух у природі» - Слайд #6

Слайд #7


Коли необхідно швидко настигнути жертву, швидкість восьминога стає дуже швидкою, і дивовижною швидкістю восьминіг може зникати від переслідуючого хижака.
Презентація на тему «Реактивний рух у природі» - Слайд #7

Слайд #8


Медузи
Медузи, здвигаючи краї свого прозорого дзвіночка, викидують з-під нього воду вниз і дещо вбік, а самі відштовхуються в протилежну сторону. Вимірюючи діаметр відштовхуючої струї, вони можуть вимірювати свою швидкість.
Презентація на тему «Реактивний рух у природі» - Слайд #8

Слайд #9


Гребішок
Мантія морського гребішка має особливу оторочку, яка направляє струю води до спини, де по обидві сторони від хрящової звязки вода викидається.
Презентація на тему «Реактивний рух у природі» - Слайд #9

Слайд #10


Сальпа
Сальпа – морська тварина з прозорим тілом, при русі приймає воду через передній отвір, причому вода попадає в широку порожнину, всередині якої по діагоналі натягнуті зябра.
Презентація на тему «Реактивний рух у природі» - Слайд #10

Слайд #11


Як тільки тварина зробить великий ковток води, отвір зачиняється. Тоді подовжні і поперечні м'язи сальпи скорочуються, все тіло стискається і вода через задній отвір відштовхується наззовні. Реакція виштовхуючої струї штовхає сальпу вперед.
Презентація на тему «Реактивний рух у природі» - Слайд #11

Слайд #12


Личинки стрекоз
В прісних водоймах, рятуючись від небезпеки, рухаються, використовуючи принцип реактивного руху, личинки багатьох бабок. Вода виштовхується із заднього кишечника під час стискання, проштовхуючи комаху на 5-10 см вперед.
Презентація на тему «Реактивний рух у природі» - Слайд #12

Слайд #13


Дякую за увагу!
Презентація на тему «Реактивний рух у природі» - Слайд #13