Презентація на тему «Українські космонавти» (варіант 2)


256



Слайд #1


Українські космонавти
Презентація на тему «Українські космонавти» (варіант 2) - Слайд #1

Слайд #2


Попович Павло Романович
Перший космонавт-українець. Перший свій політ здійснив на супутнику «Восток-4» 12 серпня — 15 серпня 1962. Це був перший у світі груповий політ двох пілотованих кораблів. В ході польоту були проведені перші експерименти з радіозв'язку і взаємне фотографування. Другий політ в космос Попович зробив 3-19 липня 1974 як командир екіпажу космічного корабля «Союз-14». За мужність і відвагу йому було двічі присвоєно звання  Героя Радянського Союзу.
Презентація на тему «Українські космонавти» (варіант 2) - Слайд #2

Слайд #3


Попович Павло Романович – 4 радянський льотчик-космонавт
Презентація на тему «Українські космонавти» (варіант 2) - Слайд #3

Слайд #4


Попов Леонід Іванович
Здійснив 3 космічних польоти. Перший політ (1980) тривав 185 діб, проходив на космічному кораблі «Союз-35» з посадкою на «Союз-37». За успішне виконання завдань польоту Леоніду Попову було присвоєно звання «льотчик-космонавт СРСР» та звання Героя Радянського Союзу.
Другий політ відбувся у 1981 році на космічному кораблі «Союз-40» в складі міжнародного космічного екіпажу. Політ тривав 9 діб, польотне завдання було успішно виконано. За цей політ Леоніду Попову присвоєно звання двічі Героя Радянського Союзу.
Третій політ було здійснено на космічному кораблі «Союз Т-7» та орбітальній станції «Салют-7».
Презентація на тему «Українські космонавти» (варіант 2) - Слайд #4

Слайд #5


Попов Леонід Іванович, Восток-4, Союз-14
Презентація на тему «Українські космонавти» (варіант 2) - Слайд #5

Слайд #6


Ляхов Володимир Афанасійович
Радянський, український космонавт, двічі Герой Радянського Союзу. Здійснив три польоти в космос: командиром кораблів «Союз-32» і станції «Салют-6»(посадка на «Союзі-34»), «Союз Т-9» і станції «Салют-7», «Союз ТМ-6» з відвідинами станції «Мир» (посадка на «Союзі-ТМ-5») загальною тривалістю 333 доби 7 годин 17 хвилин 37 секунд; три виходи у відкритий космос загальною тривалістю 7 годин 7 хвилин.
Презентація на тему «Українські космонавти» (варіант 2) - Слайд #6

Слайд #7


Ляхов Володимир Афанасійович
Презентація на тему «Українські космонавти» (варіант 2) - Слайд #7

Слайд #8


Васютін Володимир Володимирович
 радянський космонавт українського походження.
17 вересня 1985 року Васютін здійснив свій перший політ у космос як командир корабля «Союз Т-14» до станції «Салют-7». Під час перебування на станції Васютін важко захворів і на 62-й день свого перебування там був вимушений повернутися на Землю.
Презентація на тему «Українські космонавти» (варіант 2) - Слайд #8

Слайд #9


Васютін Володимир Володимирович
Презентація на тему «Українські космонавти» (варіант 2) - Слайд #9

Слайд #10


Береговий Георгій Тимофійович
 26 — 30 жовтня 1968 року здійснив космічний політ на космічному кораблі "Союз-3". У польоті була проведена перша в історії спроба злучення в космосі з безпілотним кораблем "Союз-2" в тіні Землі. Політ продовжувався 3 доби 22 години 50 хвилин 45 секунд.  За здійснення космічного польоту 1 листопада 1968 року нагороджений другою медаллю «Золота Зірка» Героя Радянського Союзу.
Презентація на тему «Українські космонавти» (варіант 2) - Слайд #10

Слайд #11


Береговий Георгій Тимофійович
 Льотчик-космонавт СРСР, генерал-лейтенант, двічі Герой Радянського Союзу (єдиний удостоєний першої зірки Героя за подвиг під час Німецько-радянської війни, а другої  — за політ у космос).
Презентація на тему «Українські космонавти» (варіант 2) - Слайд #11

Слайд #12


Жолобов Віталій Михайлович
Віталій Жолобов з 6 липня по 24 серпня 1976 року здійснив політ у космос разом з Борисом Волиновим на космічному кораблі «Союз-21» до орбітальної станції «Салют-5» як бортінженер. Політ, запланований на 60 діб, тривав 49. Причиною його завершення став неприємний запах, який космонавти відчули на борту, він нагадував запах токсичного ракетного пального, про що Віталій Жолобов повідомив до Центру управління польотом. Керівництво вважало за потрібне перервати політ, щоб не наражати на небезпеку екіпаж, тим більше що на той момент серйозна програма науково-технічних і медико-біологічних досліджень була успішно завершена.
Презентація на тему «Українські космонавти» (варіант 2) - Слайд #12

Слайд #13


Жолобов Віталій Михайлович
Презентація на тему «Українські космонавти» (варіант 2) - Слайд #13

Слайд #14


Шонін Георгій Степанович
11 жовтня — 16 жовтня 1969 брав участь в космічному польоті як командир корабля «Союз-6» (бортінженер — Валерій Кубасов). Тривалість польоту склала 4 доби 22 години 42 хвилини 47секунд. Це був перший груповий політ трьох космічних кораблів, під час якого проводилося їх маневрування — також у космосі знаходились у той самий час «Союз-7» і «Союз-8». Під час польоту вперше у світі були здійснені експерименти з проведення зварювальних робіт в космосі на апаратурі, розробленій в Інституті електрозварювання імені Є. О. Патона (установка «Вулкан»). Також був проведений експеримент «Факел» з виявлення запусків балістичних ракет.
Презентація на тему «Українські космонавти» (варіант 2) - Слайд #14

Слайд #15


Шонін Георгій Степанович
Презентація на тему «Українські космонавти» (варіант 2) - Слайд #15

Слайд #16


Кизим Леонід Денисович
Перший політ в космос здійснив на космічному кораблі «Союз Т-3» в якості командира корабля.  Політ проходив з 27 жовтня по 10 листопада 1980 року. За час польоту екіпажем був виконаний комплекс ремонтних робіт на бортустанції «Салют-6». Загальний час перебування в космосі склав 12 днів 19 годин 7 хвилин і 42 секунди. Другий політ в космос здійснив на космічному кораблі «Союз Т-10» в якості командира корабля. Під час польоту, протягом 237 днів працював на борту станції «Салют-7». Загальна тривалість другого польоту склала 236 днів 22 години і 49 хвилин, загальна тривалість перебування у відкритому космосі — 22 години 50 хвилин. Третій політ здійснив на космічному кораблі «Союз Т-15» в якості командира корабля. В екіпаж також входив Володимир Соловйов. Політ проходив з 13 березня до 16 липня 1986 року. Під час польоту брав участь у роботах на орбітальних станціях «Салют-7» і «Мир». Загальна тривалість третього польоту склала 125 днів і 56 секунд.
Презентація на тему «Українські космонавти» (варіант 2) - Слайд #16

Слайд #17


Кизим Леонід Денисович
Радянський  український космонавт, двічі Герой Радянського Союзу.
Презентація на тему «Українські космонавти» (варіант 2) - Слайд #17

Слайд #18


Арцебарський Анатолій Павлович
Радянський  льотчик-космонавт українського походження, льотчик-випробувач, Герой Радянського Союзу, полковник запасу.
Здійснив політ на «Союзі ТМ-12» та орбітальному комплексі «Мир» (травень — жовтень 1991).
Презентація на тему «Українські космонавти» (варіант 2) - Слайд #18

Слайд #19


Левченко Анатолій Семенович
Анатолій Левченко здійснив перший і останній у своєму житті космічний політ з 21 по 29 грудня 1987 року як космонавт-дослідник на кораблі «Союз ТМ-4». Разом із ним стартували Володимир Тітов і Муса Манаров. Левченко кілька днів провів на борту орбітальної станції «Мир» і повернувся на Землю на «Союзі ТМ-3». Під час польоту космонавт проводив експеримент з дослідження можливості управління «Бураном» в період гострої адаптації до невагомості на спеціальному стенді, розміщеному в побутовому відсіку «Союзу ТМ-4». Загальна тривалість польоту на станцію «Мир» і назад на Землю склала 7 діб 21 година 58 хвилин 12 секунд.
За мужність і героїзм, проявлені під час космічного польоту, указом Президії Верховної Ради СРСР Левченко був удостоєний звання Герой Радянського Союзу, Льотчик-космонавт СРСР і нагороджений медаллю«Золота Зірка» та орденом Леніна.
Презентація на тему «Українські космонавти» (варіант 2) - Слайд #19

Слайд #20


Зліва направо: Володимир Титов, Анатолій Левченко,Муса Манаров, 21 грудня 1987р.
Екіпаж корабля «Союз ТМ-4»перед польотом: 
Презентація на тему «Українські космонавти» (варіант 2) - Слайд #20

Слайд #21


Каденюк Леонід Костянтинович
 перший  космонавт  незалежної  України.
Презентація на тему «Українські космонавти» (варіант 2) - Слайд #21

Слайд #22


Каденюк Леонід Костянтинович
В серпні 1976 року був відібраний до загону радянських космонавтів у групу багаторазової космічної системи «Буран».
В період з 19 листопада по 5 грудня 1997 року здійснив космічний політ на американському БТКК «Колумбія». Під час польоту виконував біологічні експерименти спільного українсько-американського досліду з трьома видами рослин: ріпа, соя і мох. Основна мета проведення експериментів — вивчення впливу стану невагомості на фотосинтетичний апарат рослин, на запліднення та розвиток зародка, на експресію генів у тканинах сої і рапи, на вміст фітогормонів у рослинах рапи, на вуглеводний метаболізм та ультраструктуру клітинпроростків сої, на процес ураження проростків сої патогенним грибом фітофтори.
Презентація на тему «Українські космонавти» (варіант 2) - Слайд #22

Слайд #23


Кінець!
Презентацію підготувала
учениця 10 – А класу
Ющенко Наталія
Презентація на тему «Українські космонавти» (варіант 2) - Слайд #23