Презентація на тему «Гравітаційна взаємодія»


278



Слайд #1


Гравітаційна взаємодія. Закон всесвітнього тяжіння
У природі спостерігається 4 види взаємодій: гравітаційна, електромагнітна, ядерна (або сильна) і слабка взаємодії. У механіці розглядаються три види сил: силу тертя, силу пружності і силу тяжіння. Перші дві (тертя і пружності) мають електромагнітний характер, третя (тяжіння) - належить до гравітаційних взаємодій.
Презентація на тему «Гравітаційна взаємодія» - Слайд #1

Слайд #2


Найслабшими серед усіх сил є гравітаційні. До 17 століття вчені вважали, що лише Земля має особливу властивість притягувати до себе всі тіла, які перебувають поблизу її поверхні.
У 1667 році Ньютон висловив припущення, що взагалі між усіма тілами діють сили взаємного притягання.
Презентація на тему «Гравітаційна взаємодія» - Слайд #2

Слайд #3


Взаємне притягання тіл називають всесвітнім тяжінням, або гравітацією.
Сили, з якими будь-які два тіла притягуються одне до одного, називаються силами всесвітнього тяжіння, або гравітаційними силами.
Презентація на тему «Гравітаційна взаємодія» - Слайд #3

Слайд #4


Вивчаючи рух небесних тіл і падіння тіл в земних умовах, Ньютон встановив закон всесвітнього тяжіння, згідно якому матеріальні точки притягуються одна до одної з силою F, пропорційної їх масам m1 і m і обернено пропорційної квадрату відстані r між ними:
Презентація на тему «Гравітаційна взаємодія» - Слайд #4

Слайд #5


Закон справедливий також для випадків взаємодії куль і взаємодії великої кулі з малим тілом. При цьому під г слід розуміти відстань між центрами кульок. Коефіцієнт γ = 6,67. 10-11 був визначений експериментально і названий гравітаційною сталою.
Презентація на тему «Гравітаційна взаємодія» - Слайд #5

Слайд #6


Згідно матеріалістичної філософії, взаємодія між матеріальними тілами може здійснюватися тільки матеріальним посередником. В даному випадку таким посередником є гравітаційне поле (поле сили тяжіння)
Презентація на тему «Гравітаційна взаємодія» - Слайд #6

Слайд #7


Згідно із законом всесвітнього тяжіння, всі тіла, що поблизу Землі, падають з однаковим прискоренням g ≈ 9,8l м/сек2
Презентація на тему «Гравітаційна взаємодія» - Слайд #7

Слайд #8


Інакше кажучи, завдяки обертанню Землі навкруги своєї осі величина прискорення g не є постійною, а дещо змінюється залежно від широти і висоти місця. Приведене значення g відповідає широті 45° на рівні моря.
Презентація на тему «Гравітаційна взаємодія» - Слайд #8