Презентація на тему «Хромосоми.Будова Хромосом.Каріотип»


688



Слайд #1


Хромосоми.Будова Хромосом.Каріотип людини
Презентація на тему «Хромосоми.Будова Хромосом.Каріотип» - Слайд #1

Слайд #2


Хромосома — це велика молекулярна структура, де міститься близько 90 % ДНК клітини. Всі хромосоми містять дуже довгий безперервний полімеризований ланцюг ДНК (єдину ДНК-молекулу), що містить гени, регуляторні елементи та проміжнінуклеотидні послідовності.
Презентація на тему «Хромосоми.Будова Хромосом.Каріотип» - Слайд #2

Слайд #3


Хромосоми можуть перебувати в двох структурно-функціональних станах: в конденсованому (спіралізованому) та деконденсованому (деспіралезованому). В інтерфазі хромосоми живої клітини невидимі, спостерігати можна лише гранулихроматину, бо в цей період хромосоми частково або повністю деконденсовані. Це є їхнім робочим станом, бо в більш дифузномухроматині активніші процеси синтезу. Під час мітотичного поділу клітини, коли відбувається конденсація хроматину, хромосоми добре помітні.
Презентація на тему «Хромосоми.Будова Хромосом.Каріотип» - Слайд #3

Слайд #4


Хроматином називають комплекс ДНК та білків. До складу хроматину входять два типи білків—гістонові та негістонові.
Презентація на тему «Хромосоми.Будова Хромосом.Каріотип» - Слайд #4

Слайд #5


Будова Хромосоми
Презентація на тему «Хромосоми.Будова Хромосом.Каріотип» - Слайд #5

Слайд #6


Хроматида
Хроматида (від грец. Chroma - колір, фарба і eidos - вид) - структурний елемент хромосоми, що формується в інтерфазі ядра клітини в результаті подвоєння (реплікації) хромосоми.
Презентація на тему «Хромосоми.Будова Хромосом.Каріотип» - Слайд #6

Слайд #7


Центромера
Центромера - ділянка хромосоми, що характеризується специфічною послідовністю нуклеотидів і структурою. Центромера відіграє важливу роль в процесі розподілу клітинного ядра і в контролі експресії генів.
Центромера бере участь у з'єднанні сестринських хроматид, формуванні кінетохора, кон'югації гомологічних хромосом і залучена в контроль експресії генів.
Презентація на тему «Хромосоми.Будова Хромосом.Каріотип» - Слайд #7

Слайд #8


Каріотип
Каріотип - сукупність ознак хромосомного набору, характерна для кожного біологічного виду. До таких ознак відносяться число, розмір і форма хромосом, положення на хромосомах первинної перетяжки (центромери), наявність вторинних перетяжок, чергування гетерохроматиновых і эухроматиновых ділянок та ін. Каріотип служить "паспортом" виду, що надійно відрізняє його від каріотипів інших видів. 
Презентація на тему «Хромосоми.Будова Хромосом.Каріотип» - Слайд #8

Слайд #9


Набір хромосом (праворуч) і систематизований жіночий каріотип 46 XX (ліворуч). Одержано методом спектрального каріотипування.
При вивченні каріотипу, яке проводять на стадії метафази клітинного циклу, використовують  мікрофотографування, спеціальні способи забарвлення хромосом та інші методи. Результати представляють у виді каріограмми (систематизоване розташування хромосом, вирізаних з мікрофотографії) або ідіограми - схематичного зображення хромосом, розташованих в ряд у міру убування їх довжини. Порівняльний аналіз каріотипів використовують в каріосистематиці для визначення шляхів еволюції каріотипів, з'ясування походження домашніх тварин і культурних рослин, для виявлення хромосомних аномалій, що ведуть до спадкових хвороб, і т. д.
Презентація на тему «Хромосоми.Будова Хромосом.Каріотип» - Слайд #9