Гормони - біологічно активні речовини, які в дуже малих концентраціях здатні значною мірою вплинути на органи і тканини, а також організм загалом.
Слайд #3
Властивості Гормонів виділяються і виробляють їх клітин в позаклітинний простір. 2) не є структурними компонентами клітин і не використовуються як джерело енергії.3) здатні специфічна взаємодіяти з клітинами, що мають рецептори для даного гормону..4) володіють дуже високою біологічною активністю. 5) Впливають на настрій. 6) Контролюють репродуктивний цикл. 7) Викликають почуття голоду і насичення. 8) Викликають статевий потяг.
Слайд #4
Гормони кори надниркових залоз Кортизон - один з 20 гормонів, що виділяється корою надниркових залоз, регулює обмін вуглеводів, застосовується при лікуванні багатьох хвороб (ревматизм, бронхіальная астма, алергічні захворювання).
Слайд #5
Гормони підшлункової залози Інсулін - гормон пептидної природи, утворюється в бета-клітинах підшлункової залози. Має велике значення при обміні речовин майже в усіх тканинах. Головна дія інсуліна полягає в зниженні концентрації глюкози в крові.
Слайд #6
Гормони виробляються гіпофізом. Соматотропин - один з гормонів передньої долі гіпофіза. Відноситься до пептидним гормонам, сприяє безперервному збільшенню м'язової маси і зміцненню кісткової тканини.
Слайд #7
Гормон щитовидної залози. Тироксин - основна форма тиреоїдних гормонів щитовидної залози. Гормон підсилює всі види обміну речовин.
Слайд #8
Гормон мозкової функції надниркових залоз. Адреналін - головний гормон мозкової функції надниркових залоз, а також нейромедіатор. Адреналін міститься в різних органах і тканинах, збільшує артеріальний тиск, прискорює ритм серцевих скорочень.