- Головна
- Готові шкільні презентації
- Презентація на тему «Деградація природи» (варіант 2)
Презентація на тему «Деградація природи» (варіант 2)
142
Слайд #1
Деградація природи
Слайд #2
Деградація природи - процес порушення екологічної рівноваги, який спричиняється природними чи антропогенними факторами і призводить до руйнації навколишнього середовища.
Слайд #3
Багато років, ресурси біосфери витрачались у максимальних обсягах. Людство вступило у XX століття під гаслом: природа не храм, а майстерня. Такий хід не міг не завершитися глобальною деградацією природного середовища.
Слайд #4
Особливо численними стали застереження про деградацію природи планети у другій половині XX століття, коли окремі локальні eкoлoгiчнi лиха почали переростати в глобальну екологічну кризу.
Слайд #5
У XX столітті багато учених висловлювали стурбованість iз приводу загрози людству з боку наслідків науково-технічного прогресу. Однак yci цi застереження отримали мало заходів у відповідь - екологічна криза природного середовища посилювалась.
Слайд #6
Темпи зміни параметрів біосфери, породжені цією екологічною кризою, виявились у тисячі разів вищими за темпи природної еволюції. Розпочалася загальна глобальна деградація природного середовища.
Слайд #7
На фоні загальної деградації природного середовища
створюються передумови для розвитку надзвичайних екологічних ситуацій та екологічних катастроф.
створюються передумови для розвитку надзвичайних екологічних ситуацій та екологічних катастроф.
Слайд #8
Головна небезпека для людства полягає в поступовій деградації природного середовища та впливом, здавалося б, малопомітних результатів виробничої діяльності. Вони спричиняють такі глобальні явища, як:
Слайд #9
Глобальне потепління
Слайд #10
Руйнування озонового шару
Слайд #11
Кислотні дощі
Слайд #12
Забруднення всіх геосфер планети
Слайд #13
Деградація ландшавтів
Слайд #14
Неконтрольоване переміщення токсичних відходів
Слайд #15
Спустелювання
Слайд #16
Ерозія грунтів
Слайд #17
Зменшення біологічної різноманітності
Слайд #18
Наслідки деградації сильно торкнулися грунтів та с/г виробництва. Частка пасовищ i сіножатей за останні період суттєво не зменшилася i залишається на досить низькому piвні. Майже не збільшуються площі полезахисних лісонасаджень, немає помітних зрушень у структурі агроландшафтів.
Слайд #19
Дякую за увагу!!!