Презентація на тему «Типи взаємодії між живими організмами»


444



Слайд #1


Типи взаємодії між живими організмами
Презентація на тему «Типи взаємодії між живими організмами» - Слайд #1

Слайд #2


Основні типи взаємодії між живими організмами
Нейтралізм
Мутуалізм
Коменсалізм
Аменсалізм
Паразитизм
Хижацтво
Конкуренція
Презентація на тему «Типи взаємодії між живими організмами» - Слайд #2

Слайд #3


Нейтралізм
Нейтралізм — форма біотичних взаємовідносин, при якій співіснування двох видів на одній території не здійснює на них безпосереднього впливу та не має ні позитивних, ні негативних наслідків.
Презентація на тему «Типи взаємодії між живими організмами» - Слайд #3

Слайд #4


Мутуалізм
Мутуалізм — тип співіснування різних видів, від якого вони отримують взаємну користь. Мутуалізм розглядають як один з різновидів симбіозу.
Презентація на тему «Типи взаємодії між живими організмами» - Слайд #4

Слайд #5


Коменсалізм
Коменсалі́зм  — вид симбіотичної взаємодії між двома живими організмами, коли один з них — коменсал — отримує від другого їжу чи іншу користь, не зашкоджуючи йому, але й не надаючи ніяких переваг. Як й інші екологічні взаємодії, коменсалізм варіюється залежно від близькості та тривалості стосунків від щільних симбіозів, які тривають все життя, до короткочасних слабких взаємодій через посередників.
Презентація на тему «Типи взаємодії між живими організмами» - Слайд #5

Слайд #6


Аменсалізм
Аменсалі́зм — форма біотичних взаємовідносин між організмами, при якій один вид пригнічує життєдіяльність іншого, але при цьому не відчуває негативного або позитивного впливу у відповідь. Організм, у якого відбувається пригнічення росту та розвитку, називають аменсалом; інший організм −інгібітор.
Презентація на тему «Типи взаємодії між живими організмами» - Слайд #6

Слайд #7


Паразитизм
Паразитизм — це вид взаємозв'язків між різними видами, за якого один із них (паразит) більш-менш тривалий час використовує іншого (хазяїна) як джерело живлення та середовище існування, частково чи повністю покладає на нього регуляцію своїх взаємовідносин з довкіллям. Паразитизм трапляється серед різних груп організмів: тварин (найпростіші, плоскі, круглі, кільчасті черви, молюски, членистоногі), бактерій, грибів (борошнисто-росяні, трутовики, ріжки, сажки) і навіть у квіткових рослин (повитиця).
Презентація на тему «Типи взаємодії між живими організмами» - Слайд #7

Слайд #8


Хижацтво
Хижацтво  — тип відносин між біологічними популяціями, при яких хижак живиться іншими організмами,жертвою. Хижаки не обов'язково вбивають жертву, коли живляться нею. Подібними до хижаків організмами є детритофаги, споживачі мертвого органічного матеріалу (детриту), часто таку поведінку важко відрізнити від хижацтв, наприклад, коли паразит живе на тілі хазяїна, а потім пожирає його тіло після смерті. Головною характеристикою хижацтва, проте, є прямий контакт з популяцією жертви, тоді як деритрофаги лише пожирають наявний матеріал, часто не впливаючи на популяцію «донорських» організмів.
Презентація на тему «Типи взаємодії між живими організмами» - Слайд #8

Слайд #9


Конкуренція
Конкуренція — тип міжвидових і внутрішньовидових взаємовідносин, за якого популяція або особини у боротьбі за харчування, місцепроживання та інші необхідні для життя умови, впливають один на другого негативно. Виділяють внутрішньовидову, міжвидову, пряму та непряму конкуренції.
Презентація на тему «Типи взаємодії між живими організмами» - Слайд #9

Слайд #10


ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!
Презентація на тему «Типи взаємодії між живими організмами» - Слайд #10