Палеозойська ера Палеозойська ера — геологічна ера протяжністю від 541 до 252.2 млн років тому. В середині палеозою виникли перші наземні рослини - псилофіти й плауноподібні. Пізніше розвинулись деревоподібні папороті, хвойні.
Слайд #3
Сигілярія Вимерлий рід спорових деревоподібних рослин, що існували в період пізнього карбону, однак остаточно вимерли в ранній пермський період.
Слайд #4
Лепидодендрон Рід вимерлих деревоподібних плауновидних рослин, який існував в кам'яновугільному періоді і складав частину флори вугільних лісів.
Слайд #5
Саговник Рід голонасінних рослин родини Саговникові (Cycadaceae) ряду Саговникоподібні (Cycadales). Це один з найдавніших представників сучасної флори, ровесник динозаврів. Встановлено, що тривалість життя саговника може досягати 5000 років.
Слайд #6
Гінкго Гінкго (Ginkgo) є родом вельми незвичної, неквіткової рослини, яку зазвичай називають гінкго. Рід містить один живий вид, G. Biloba(Гінкго дволопатеве).
Слайд #7
Мангровий ліс Мангровий ліс — біом солоних берегових екосистем. Мангрові ліси ростуть на узбережжях, де в місцях, захищених від енергії хвиль, скупчуються дрібнодисперсні осадові відклади, часто з високим вмістом органіки.
Слайд #8
Хвощ Рід багаторічних трав'янистих спорових рослин, єдиний рід у своєму класі, належить до групи судинних рослин Moniliformopses.
Слайд #9
Плаун колючий Багаторічна, тіньовитривала, заввишки 10-30 см трав'яниста, вічнозелена спорова рослина з родини Плаунових.
Слайд #10
Цератозамія Рід голонасінних рослин родини Замієві (Zamiaceae). Цератозамія поширена у південно-східних районах Мексики та Гватемали.
Слайд #11
Кедр Рід класу хвойних (Coniferopsida або Pinopsida) родини соснових (Pinaceae), найбільш пов'язаний з ялицею (Abies).
Слайд #12
Риніофіти Викопна базальна група судинних рослин, що за традицією містить клас риніопсидів (Rhyniopsida). Точний склад групи постійно переглядається із знаходженням нових залишків рослин та у спробах утворення монофілетичної групи.