Презентація на тему «Вплив радіоактивного випромінювання»


145



Слайд #1


Вплив радіоактивного випромінювання на живі організми
Презентація на тему «Вплив радіоактивного випромінювання» - Слайд #1

Слайд #2


Відкриття і практичне використання ядерної енергії породило багато проблем. Кожного року розширюється сфера контактів усього живого з іонізуючим випромінюванням. Якщо на всі живі організми діяв лише природний радіаційний фон і все живе на Землі пристосовувалось до його звичайного рівня,то в недалекому майбутньому виникне реальна загроза багатократного його збільшення внаслідок діяльності людини.
Презентація на тему «Вплив радіоактивного випромінювання» - Слайд #2

Слайд #3


Якщо до аварії на Чорнобильскій АЕС слово «радіація» ще було абстрактним поняттям для широких верств населення та й для багатьох фахівців різних галузей, то тепер воно набуло реального і повсякденного значення.
Презентація на тему «Вплив радіоактивного випромінювання» - Слайд #3

Слайд #4


Зовнішнє опромінення
Зовнішнє опромінення - опромінення організму людини джерелами іонізуючих випромінювань, що знаходяться поза тілом. Воно створюється природними радіоактивними ізотопами земної кори – Ураном, Торієм, Калієм та ін.
Презентація на тему «Вплив радіоактивного випромінювання» - Слайд #4

Слайд #5


Космічне випромінювання
Космічне випромінювання - космічне електромагнітне випромінювання з високою ступінню ізотропності та спектром, характерним для абсолютно чорного тіла з температурою 2,725 кельвіна.
Презентація на тему «Вплив радіоактивного випромінювання» - Слайд #5

Слайд #6


Цікавий факт
Космічне випромінювання в цьому році досягло своєї максимальної за 50 років інтенсивності, на 19% перевищивши всі попередні показники. За заявами вчених, такий сплеск активності випромінювання нічим не загрожує мешканцям Землі, проте виникає необхідність максимально захистити астронавтів, які виходять у відкритий космос.
Презентація на тему «Вплив радіоактивного випромінювання» - Слайд #6

Слайд #7


Внутрішнє опромінення
Внутрішнє опромінення - опромінювання тіла людини та окремих її органів і тканин від джерел іонізуючих випромінювань, що знаходяться в самому тілі. У середньому приблизно 2/3 ефективної еквівалентної дози опромінення, що людина одержує від природних джерел радіації, надходить від радіоактивних речовин, що потрапили в організм із їжею, водою і повітрям.
Презентація на тему «Вплив радіоактивного випромінювання» - Слайд #7

Слайд #8


Радон
Найбільш небезпечним є Радон і продукти його розпаду. Він постійно утворюється у грунті на Землі. Оскільки він являється інертним газом, то поступово виходить в атмосферу. Для того щоб запобігти концентрації Радону, необхідно провітрювати приміщення, а особливо ті, котрі знаходяться біля грунту.
Презентація на тему «Вплив радіоактивного випромінювання» - Слайд #8

Слайд #9


Радіоактивне випромінювання штучного походження
До штучної радіації належать рентгенівські промені, які використовуються для діагностики та лікування різних захворювань, але вони також можуть стати причиною виникнення опіків, вроджених дефектів, а іноді і раку. Рентгенівські промені можуть випромінювати несправні телевізори. Ще один приклад штучної радіації, є випромінювання мікрохвильових печей.
Презентація на тему «Вплив радіоактивного випромінювання» - Слайд #9

Слайд #10


Дякую за увагу!!!
Презентація на тему «Вплив радіоактивного випромінювання» - Слайд #10