Презентація на тему «Психічні захворювання»


240



Слайд #1


Психічні захворювання
Підготувала
Учениця 9-Б класу
Брикова Ганна
Презентація на тему «Психічні захворювання» - Слайд #1

Слайд #2


У цій презентації я хочу розповісти про:
захворювання психіки.
методах лікування.
особливому відношенні до хворих людей.
Чи Можна віднести суїцидальність до захворювань психіки?
Причини захворювання у підлітків.
Презентація на тему «Психічні захворювання» - Слайд #2

Слайд #3


Психічні захворювання, застаріле Душевні хвороби — хвороби, які характеризуються порушенням психічної діяльності людини внаслідок розладів функцій головного мозку.
Презентація на тему «Психічні захворювання» - Слайд #3

Слайд #4


Чи Можна віднести суїцидальність до захворювань психіки?
Звичайно, це так. Попередник суїциду – якнайглибша депресія.Щоб запобігти сумній «летальності», потрібно спокійно поговорити з людиною. Для цього вам потрібно знати «ознаки» того, що ось – ось повинна статися біда:
Людина, без угаву, твердить про свою непотрібність.
Вона говорить про те, що їй немає чого жити далі, що вона – безперспективна і безнадійна.
Коли людина втихомирюється, вона починає строчити заповіт, дзвонити тим своїм друзям, з якими він сто років не бачився.
Людина – самовбивця розповідає, у всіх подробицях, план свого власного вбивства.
Найчастіше, така поведінка властива підліткам.
Презентація на тему «Психічні захворювання» - Слайд #4

Слайд #5


Психічні хвороби. – Причини:
Нерозділене кохання.
Втрата сенсу життя.
Повне нерозуміння з боку батьків.
Вплив тієї або іншої події, фільму, прочитаної книжки.
Борг.
Відчуття провини за якийсь вчинок.
Фобії.
Небажання служити, в майбутньому, в армії.
Презентація на тему «Психічні захворювання» - Слайд #5

Слайд #6


Людина, знищуючи себе, не відчуває страху. Вона не відчуває нічого, окрім порожнечі. Людина готова :
Презентація на тему «Психічні захворювання» - Слайд #6

Слайд #7


Повіситися,
Презентація на тему «Психічні захворювання» - Слайд #7

Слайд #8


викинутися з вікна,
Презентація на тему «Психічні захворювання» - Слайд #8

Слайд #9


напитися пігулок,
Презентація на тему «Психічні захворювання» - Слайд #9

Слайд #10


взкрити вени. Стараються вони зробити це так, щоб вийшло напевно: вони в курсі того, що якщо виживуть – їх «закриють» в психіатричній лікарні.
Презентація на тему «Психічні захворювання» - Слайд #10

Слайд #11


Перелік деяких хвороб
Параноя
Синдром Доріана Грея
Інтернет-залежність
Оніхофагія
Маразм
Міфоманія
Мізогінія
Деменція
Презентація на тему «Психічні захворювання» - Слайд #11

Слайд #12


Параноя
Параноя - хронічне психічне захворювання, що характеризується виникненням логічно збудованої системи поведінки, яка заснована на стійких ідеях переслідування, ревнощів і т. ін., що опановують свідомість хворого, зі збереженням в іншому логічності мислення.
Презентація на тему «Психічні захворювання» - Слайд #12

Слайд #13


Ознаки порушення
У хворих параноєю немає химерної поведінки, емоційної нестабільності, гротескових галюцинацій і незвичайних ідей, що відзначаються при інших психопатологічних станах. Багато хто з них здатний підтримувати, хоча б поверхнево, економічну і соціальну адаптацію. Тільки коли їх дії приходять в конфлікт з суспільним благополуччям, стає очевидно, що необхідна госпіталізація. З іншого боку, зустрічаються випадки параної, коли хворий виражає дивні ідеї: наприклад, одна пацієнтка стверджувала, що заміжня за богом.
Презентація на тему «Психічні захворювання» - Слайд #13

Слайд #14


Причини захворювання
Одна теорія припускає, що основою параної служить фіксація на певній стадії сексуального розвитку дитини. Йдеться про стадію гомоеротики - періоду, коли хлопчики грають з хлопчиками, а дівчатка — з дівчатками. Коли хлопчик, у якого відбулася фіксація на гомоеротичній стадії, досягає свободи дорослого, над ним тяжіє незадоволене ваблення до маленьких хлопчиків, і він вимушений або залучитися до гомосексуальної активності, або, підкоряється соціальному тиску, шукати компенсацію в таких формах поведінки, як алкоголізм або чоловіча агресія.
Презентація на тему «Психічні захворювання» - Слайд #14

Слайд #15


Одержимий параноєю індивід, незалежно від того, до якого соціально-економічного шару він належить, назавжди присвячує себе агресивності, боротьбі з уявними ворогами і демонстрації підкреслено чоловічої поведінки, що граничить з героїзмом. Цикл ніколи не приходить до кінця: як тільки переможений один ворог, з'являється іншій, ще небезпечніший.
Презентація на тему «Психічні захворювання» - Слайд #15

Слайд #16


Лікування
Лікування параної залишається незадовільним. Основна причина полягає в тому, що хворі параноєю рідко звертаються по допомогу. В результаті дослідження, засноване на спостереженні і лікуванні, виявляється неможливим. Наразі в медицині, на жаль, немає специфічних способів лікування параної.
Презентація на тему «Психічні захворювання» - Слайд #16

Слайд #17


Відношення до параноїка
Ще одним дуже важливим пунктом в лікуванні параної у близьких людей є правильне поводження з ними. Під правильним зверненням мається на увазі – постійний контроль прийому медикаментів, строге дотримання всіх розпоряджень лікаря, щоденний контроль зміни самопочуття хворого, а також у жодному випадку не допускати можливості розпиття хворим спиртних напоїв.
Презентація на тему «Психічні захворювання» - Слайд #17

Слайд #18


Окрім цього, Ви повинні знати, що за наявності у Вашому будинку параноїка, в першу чергу терпінням повинні обзавестися саме Ви. Не можна проявляти агресії, а також надмірної емоційності по відношенню до хворого. З ним потрібно розмовляти як із звичайною людиною, при цьому, не сміючись над ним, а навпаки кажучи з ним ясним, спокійним і упевненим тоном.
Презентація на тему «Психічні захворювання» - Слайд #18

Слайд #19


Дуже важно, щоб Ви спробували поставити себе на місце хворого і спробували зрозуміти його душевний стан. У жодному випадку не опускайтеся до образ або принижень в адресу хворого. Навпаки, старайтеся, як можна частіше переконувати його в тому, що всі його слова вірні і він дійсно прав в тому, що він говорить. Не варто переконувати його в зворотному, ні до чого хорошого це не приведе.
Презентація на тему «Психічні захворювання» - Слайд #19

Слайд #20


Синдром Доріана Грея
Культ молодості, що розглядає можливе тривале збереження способу життя, у тому числі і сексуального, в рамках особливостей, властивих юнацькому, або молодому періоду життя.
Презентація на тему «Психічні захворювання» - Слайд #20

Слайд #21


Хвороба названа на честь персонажа роману Оскара Уайльда «Портрет Доріана Грея». Одного разу володар янгольської зовнішності Доріан Грей сидів і милувався власним портретом. Саме у цей момент його уразила тривожна думка про те, що молодість, на жаль, не вічна. Пройдут роки, обличчя покриється зморшками, щоки вваляться і пожовтіють, очі втратять минулий блиск…
Презентація на тему «Психічні захворювання» - Слайд #21

Слайд #22


Синдром виражається в страху перед фізичним в'яненням або старінням. Компенсується невиправданим використанням молодіжної атрибутики, вибором одягу в молодіжному стилі, в крайньому випадку веде до зловживання пластичною хірургією і косметичними засобами. Іноді хвороба закінчується депресіями і спробами самогубства.
Презентація на тему «Психічні захворювання» - Слайд #22

Слайд #23


Серед жертв культу молодості особливі багато публічних осіб і представників творчих професій: кінозірок, акторів, співців. Яскравий приклад — Майкл Джексон, готовий всоте лягати під ніж пластичного хірурга, аби зберегти хлоп'ячу подобу.
Презентація на тему «Психічні захворювання» - Слайд #23

Слайд #24


Як побороти страх старіння
1. Турбота про себе є відмінним способом відновити нашу самооцінку і здолати страх старіння. Це відноситься особливо до нас, жінок, які дуже часто замикаються в собі, бачивши перші ознаки старіння.
Презентація на тему «Психічні захворювання» - Слайд #24

Слайд #25


2. Насолоджуйтеся своїм життям. Дуже важно навчитися жити так, ніби сьогоднішній день – останній. Використовуйте ті насолоди життя, яких ви опасалися, проте не варто втрачати голову.
Презентація на тему «Психічні захворювання» - Слайд #25

Слайд #26


3. Знайдіть такі заходи, які допомагають вам розвиватися. Таким чином, кожен ваш день буде зайнятий цікавими справами, а страх перед старінням повільно піде сам по собі, адже ви зрозумієте, що життя лише починається!
Презентація на тему «Психічні захворювання» - Слайд #26

Слайд #27


4. Станьте позитивною людиною, вселяйте свій гарний настрій в людей, що оточують вас, але, у жодному випадку не переймайте їх негативні емоції.
Презентація на тему «Психічні захворювання» - Слайд #27

Слайд #28


5.Навчитеся говорити «ні» іншим, оскільки, це майже теж саме, що навчитися говорити собі «так». Ви повинні навчитися відмовляти, не ображаючи і не розстроюючи людей, і ви побачите, як люди розуміють і сприймають вашу відмову!
Презентація на тему «Психічні захворювання» - Слайд #28

Слайд #29


Страх старіння може зіпсувати все життя, пані! Отже, пам'ятайте, все проходить, і життя в нас одне!
Презентація на тему «Психічні захворювання» - Слайд #29

Слайд #30


Оніхофагія
Оніхофагія— психічний розлад, що виражається в нав'язливому обкусуванні нігтів.
Презентація на тему «Психічні захворювання» - Слайд #30

Слайд #31


Поширеність по віковому критерію
Звичка гризти нігті дуже поширена як серед дітей раннього віку, так і серед дорослих. Як правило, діти до трьох років не мають звички гризти нігті. Проте з 4 років все більше дітей набувають цієї звички. Приблизно 1/3 дітей у віці від семи до десяти років і рівно половина підлітків гризуть нігті. Дана звичка зустрічається також і у дорослих людей.
Презентація на тему «Психічні захворювання» - Слайд #31

Слайд #32


Наслідки
При обкушуванні нігтів дитина ушкоджує шкіру навколо нігтя, яка стане вхідними воротами для інфекції і може привести до гнійного запалення.
У дитини, яка гризе нігті, можуть бути брудні руки — це збільшує вірогідність появи у нього глистів або кишкових інфекцій.
Постійне обкушування нігтів може викликати їх деформацію.
Презентація на тему «Психічні захворювання» - Слайд #32

Слайд #33


Причини
Нудьга
Просто приємно гризти нігті, це приносить фізичне задоволення
Емоційна напруга
Звичка гризти нігті дає вихід агресивності, як прояв ворожості
Механізм протистояння стресу
Повернення в дитинство
Наслідування дорослим
Гігієнічні проблеми.
З'являється в стані будь-якого збудження або хвилювання
Унаслідок негативних і позитивних подій
Презентація на тему «Психічні захворювання» - Слайд #33

Слайд #34


Профілактика, лікування
Стежите за тим, щоб нігті були коротко і рівно пострижені
Тримайте руки в чистоті, щоб зменшити кількість мікробів
Зробіть професійний манікюр
Скористайтеся гірким лаком для нігтів. Цей безпечний безбарвний лак продається в аптеках
Зверніться до психолога
Презентація на тему «Психічні захворювання» - Слайд #34

Слайд #35


Міфоманія
Міфоманія-поведінкова залежність, аномальна схильність до вигадок, фантазування, містифікації оточуючих, розповіді неймовірних історій.
Презентація на тему «Психічні захворювання» - Слайд #35

Слайд #36


Коли люди, діти, підлітки вдаються до брехні, обману, у них завжди є мотиви: уникнути покарання, уникнути відповідальності, підняти в очах оточуючих свою значимість, але міфомани таких мотивів зазвичай не мають. Щоб гарно брехати і при цьому не потрапити в халепу, для цього потрібно мати відмінну пам'ять.
Презентація на тему «Психічні захворювання» - Слайд #36

Слайд #37


Міфоманів захоплює скоріше не бажання ввести інших в оману, а сама дія, задоволення брехати, займатися міфотворчістю. Сам процес вигадуання неймовірних історій приносить їм задоволення. У психологічному плані подібна діяльність ілюструє процес переходу мотиву на ціль-механізм: утворення нових, в даному випадку патологічних потреб.
Презентація на тему «Психічні захворювання» - Слайд #37

Слайд #38


Для маленьких дітей така тенденція є досить природною, тому що вони ще не можуть з упевненістю розрізняти світ власних мрій і дійсність (уявна брехливість).
Презентація на тему «Психічні захворювання» - Слайд #38

Слайд #39


Інтернет-залежність
Інтернет-залежність — психічний розлад, нав'язливе бажання підключитися до Інтернету і хвороблива нездатність вчасно відключитися від Інтернету.
Презентація на тему «Психічні захворювання» - Слайд #39

Слайд #40


Опис проблеми
Багато людей почали використовувати всесвітню мережу не тільки для роботи чи пошуку інформацію, а як засіб життя. Люди сидять днями і ночами переписуються, бавляться в ігри.
Презентація на тему «Психічні захворювання» - Слайд #40

Слайд #41


Відповідно до нових діагностичних рекомендацій, інтернет-залежною визнається людина, яка проводить в мережі не менше шістьох годин на день і у якої спостерігався щонайменше один з симптомів залежності протягом попередніх трьох місяців.
Презентація на тему «Психічні захворювання» - Слайд #41

Слайд #42


За статистикою, 54% користувачів у віці від 13 до 23 років проводять в Інтернеті щоденно від 1 до 3 годин, ще 31% сидить в Мережі по 4-6 годин. Існує категорія людей, яка живе віртуальним життям по 10 годин на добу і більше.
Презентація на тему «Психічні захворювання» - Слайд #42

Слайд #43


Більше 45% всіх опитаних заявили, що без персонального комп'ютера і підключення до Інтернету вони не змогли б жити. Це більше, ніж для будь-якого іншого медіа-пристрою (28% молодих людей не можуть жити без мобільного телефону, 11% — без телевізора).
Презентація на тему «Психічні захворювання» - Слайд #43

Слайд #44


Симптоми
непереборне бажання залізти в інтернет
нездатність контролювати свій час в інтернеті
розумове або фізичне виснаження
порушень сну або концентрації уваги
дратівливість, депресія, знервованість, труднощі у спілкування з людьми в реальному житті. Це пов'язано з тим, що вся енергія віддається спілкуванню в Інтернеті.
Презентація на тему «Психічні захворювання» - Слайд #44

Слайд #45


Згубний вплив на організм людини
Науковці академії наук Китаю, провівши високоточне дослідження - магнітно-резонансну томографію, довели, що Інтернет-залежність згубно впливає на мозок людини. Як зазначають дослідники, вплив цього виду залежності на організм людини (а особливо на головний мозок) є майже ідентичним є дуже подібним до впливу, який на собі відчувають наркозалежні та алкоголіки.
Презентація на тему «Психічні захворювання» - Слайд #45

Слайд #46


Можлива класифікація
Безкінечне лазання по всесвітній мережі, пошук інформації.
Захоплення переписками та сайтами знайомств.
Ігрова залежність. Безперестанку ви граєте в ігри з іншими людьми.
Участь у інтернет-фінансових операціях. Це скажімо гра на гроші, інтернет-магазини, аукціони тощо.
Сексуальна захопленість — бажання лазити по порносайтах і отримувати від цього задоволення.
Цілодобове коментування записів
Презентація на тему «Психічні захворювання» - Слайд #46

Слайд #47


Лікування
У ряді країн, наприклад Великобританії, США, Китаї існують спеціалізовані клініки для лікування інтернет-залежності.
Презентація на тему «Психічні захворювання» - Слайд #47

Слайд #48


Я гадаю, що більшість хворих психічними розладами – самотні люди. Їм не вистачає любові і взаєморозуміння. Люди, давайте боротися з цією нелюдяністю! Відносьтеся до всіх так, як хотіли, щоб відносилися до вас. І тоді світ стане краще!
Презентація на тему «Психічні захворювання» - Слайд #48

Слайд #49


Використана література
http://uk.wikipedia.org/wiki/Психічні_захворювання
http://uk.wikipedia.org/wiki/Параноя
http://uk.wikipedia.org/wiki/Синдром_Доріана_Грея
http://www.inha.ru/article/kompleksy-ot-a-do-ya/sindrom-doriana-greya/
http://uk.wikipedia.org/wiki/Оніхофагія
http://wiki.kgpi.ru/mediawiki/index.php/Онихофагия
http://uk.wikipedia.org/wiki/Міфоманія
http://uk.wikipedia.org/wiki/Інтернет-залежність
http://www.tiensmed.ru/news/paranoiati-1.html
http://www.eltuicia.ru/strax-stareniya.html
http://sunhi.ru/psihologiya/psihicheskie-bolezni-bolezni-psihiki-nervnye-i-psihicheskie-bolezni.html
Презентація на тему «Психічні захворювання» - Слайд #49