Презентація на тему «Архітектура та скульптура античності»


274



Слайд #1


Архітектура та скульптура античності
Антична культура - важливий і невід'ємний період розвитку художньої культури
Презентація на тему «Архітектура та скульптура античності» - Слайд #1

Слайд #2


Величний Парфенон
Презентація на тему «Архітектура та скульптура античності» - Слайд #2

Слайд #3


Античний храм – Парфенон
Головний храм Акрополя – біломармуровий Парфенон – храм Афіни Парфенос (Афіни-Діви). Його архітектори Іктін і Каллікрат задумали і спроектували будівлю настільки пропорційно, що вона, безумовно, виділяється як найвеличніша споруда комплексу, проте своїми розмірами не “тисне” на інші. У старовину в центрі Акрополя на постаменті в золотому обладунку вивищувалася грандіозна фігура Афіни Паллади (Афіни Воїтельки) роботи Фідія.
Презентація на тему «Архітектура та скульптура античності» - Слайд #3

Слайд #4


Колізей
Презентація на тему «Архітектура та скульптура античності» - Слайд #4

Слайд #5


Античний Колізей
Колізе́й (лат. Colosseum) — найбільший амфітеатр Стародавнього Риму, символ імператорської могутності.
Розташований в Римі, в улоговині між Еквіллінським, Палатінським і Целієвським горбами, на тому місці, де колись був ставок, що належав до «Золотого Будинку» Нерона. Вміщав біля 50 000 глядачів.
Будівництво цієї споруди розпочато імператором Веспасіаном після його перемог в Юдеї і закінчено у 80 р. н.е. імператором Титом, який ознаменував відкриття влаштуванням у ньому ігор, які тривали сто днів і коштували життя багатьом сотням гладіаторів і 5 тисячам диких звірів.
Презентація на тему «Архітектура та скульптура античності» - Слайд #5

Слайд #6


Афінський акропольСвітова спадщина ЮНЕСКО
                                                                                          
Країна
      Греція
Тип
культурний
Критерії
I, II, III, IV, VI
Ідентифікатор
404
Регіонb
Європа і Північна Америка
Античний Акрополь
Презентація на тему «Архітектура та скульптура античності» - Слайд #6

Слайд #7


Афінський Акрополь
Афінський акрополь — найвідоміший акрополь у світі, розташований у столиці Греції місті Афіни на пагорбі Акрополіс висотою 156 м над рівнем моря.
Афінський акрополь був офіційно проголошений провідною пам‘яткою загальноєвропейської культурної спадщини 26 березня 2007 року.
20 червня 2009 року був офіційно відкритий Новий музей акрополя
Презентація на тему «Архітектура та скульптура античності» - Слайд #7

Слайд #8


Ерехтейон
Ерехтейон – храм, присвячений Посейдону, який за міфом сперечався з Афіною за право протегувати місту.
Найвідоміший у цьому храмі портик каріатид.
Портиком називають відкриту з одного боку галерею, що спирається на колони, а в Ерехтейоні колони замінені шістьма мармуровими фігурами дівчат–каріатид.
Презентація на тему «Архітектура та скульптура античності» - Слайд #8

Слайд #9


Храм Ніки Аптерос
Храм Ніки Аптерос — давньогрецький храм ансамбля Афінського акрополя, який примикав до південно-західного крила Пропілей.
Споруда являла собою амфіпростиль з двома іонічними портика по чотири колони. Стилобат мав три сходинки. На безперервному іонічному фризі зображалися епізоди Греко-перських війн та богиАфіна, Посейдон і Зевс. Храм виконаний з мармуру. Всередині стояла статуя Афіни (донині не збереглась), яка тримала в одній руці шолом, в іншій — гранат — символ перемоги. Храм Ніки Аптерос, як і інші споруди Афінського акрополя, сильно постраждав під час облоги пагорба венеціанцями 1687 року.
Презентація на тему «Архітектура та скульптура античності» - Слайд #9

Слайд #10


Статуя Афіни Промахос
Афіна Промахос (дав.-гр. Ἀθηνᾶ Πρόμαχος) — колосальна бронзова статуя давньогрецького скульптора Фідія, присвячена богині Афіні Промахос — Афіні Воїтельці, покровительці міста.
Донині не збереглась, знайдені тільки фрагменти постаменту, на якому стояла Афіна. Існує кілька римських копій, одна з них експонується в Музеї К'ярамонті, Рим[1], інша відома як Афіна Медічі і експонується в Луврі
Презентація на тему «Архітектура та скульптура античності» - Слайд #10

Слайд #11


Афродіта Кнідська
Афродіта Кнідська (грец. Κνίδια Αφροδίτη) — скульптура давньогрецького скульптора Праксітеля, створена близько 350 до н. е., та водночас найвідоміше зображення богині Афродіти античної доби. Оригінал статуї не зберігся, існують численні копії та повтори.
Статуя Афродіти Кнідської вже в античність вважалась не лише однією з найзначніших робіт Праксітеля, але навіть кращою скульптурою всіх часів. Як пише Пліній Старший, багато людей прибували вКнід тільки заради того, щоб її побачити.
Афродіта Кнідська стала першим в давньогрецькому мистецтві монументальним зображенням повністю оголеної жіночої фігури, і тому вона була неприйнята жителями Коса, для яких власне і призначалася, після чого її купили городяни сусіднього Кніда, що поступово почало сприяти розвитку міста: у Кнід стікалося чимало мандрівників, аби тільки поглянути на скульптуру. Афродіта була встановлена у храмі просто неба, доступна для огляду з усіх боків.
Презентація на тему «Архітектура та скульптура античності» - Слайд #11

Слайд #12


Доріфор
Дорифор (грец. Δορυφόρος — списоносець) — одна з найбільш знаменитих статуй античності, ідеальна фігура юнака зі списом, робота скульптора Поліклета Старшого, втілення його «Канону», яка була створена близько 450-440 років до н. е. Оригінал статуї не зберігся. Існують численні копії Дорифора.
У Доріфора складна поза, відмінна від статичної пози античних куросів. Він є раннім прикладом класичного контрапосту, адже його творець Поліклет першим додумався надавати фігурам таку поставу, щоб вони спиралися на нижню частину лише однієї ноги. Крім того, постать здається рухомою і жвавою, завдяки тому, що горизонтальні осі не є паралельними (див. хіазм).
Презентація на тему «Архітектура та скульптура античності» - Слайд #12

Слайд #13


Висновки
В античності порівняно з давньосхідними цивілізаціями було зроблено принциповий крок уперед щодо становища людини в суспільстві, осмислення художньої творчості – складається гуманістична традиція. Відмінність полягає і в ступені впливу на інші народи старовини, і в тому, що культура Греції і Риму ніколи не забувалася і безпосередньо вплинула на подальший розвиток культури.
При всій єдності античної культури, її грецький і римський етапи мають свої особливості. На політичне й релігійне мислення, філософські та юридичні погляди, літературу і мистецтво Західної Європи сильніше вплинув Рим. У культурній традиції Східної Європи, в тому числі України, провідним через посередництво Візантії був грецький вплив. За античності зароджуються явища, які на подальших етапах стануть визначальними в культурі, особливо – християнська релігія.
Презентація на тему «Архітектура та скульптура античності» - Слайд #13

Слайд #14


Використана література
1. Антична Греція. - В 2-х тт. - М.: Наука, 1993.
2. Богомолов А. С. Антична філософія. - М.: изд-у МГУ, 1985 -368 з.
3. Віннічук Л. Люди, вдачі і звичаї Древньої Греції і Ріма.- М.: Вища школа, 1988. - 496 з.
Презентація на тему «Архітектура та скульптура античності» - Слайд #14

Слайд #15


Дякую за увагу!
Презентацію підготував
Максьома Микола
Презентація на тему «Архітектура та скульптура античності» - Слайд #15