Бізнес-план молодіжного готелю – хостелу
Категорія (предмет): Економіка підприємстваБізнес-ідея
Хостел — молодіжний готель або туристична база економ-класу з мінімальним набором сервісних послуг. Перший хостел з’явився в Німеччині на початку минулого століття. Сьогодні в 96 країнах миру налічується майже 8 тис. хостелів. У Європі їх близько 4 тис., з них 720 — у сусідній Польщі.
Це найбільш оптимальний і економічний варіант проживання за кордоном для молоді з різних країн. Члени Міжнародної федерації молодіжних хостелів, а їх на сьогодні 4,5 млн. чоловік, можуть зупинятися в будь-якому хостелі в будь-якій країні. В Україні для того щоб оселитися в молодіжному отеленні, потрібно купити спеціальну марку (welcome stamp). Зібравши шість марок, ви стаєте членом федерації й одержуєте картку, що підтверджує цей статус.
У хостелах зупиняються люди різних віків, національностей, професій. Найчастіше — студенти, викладачі, туристи й бізнесмени, які хочуть заощадити на проживанні. Обмеження за віком (до 26 років) існують тільки в Баварії. Кількість відвідувань у подібних закладах становить порядку 35 млн. у рік.
Найдешевші хостели в Румунії й Туреччині ($4-6 у добу), найдорожчі — у Японії, США, Амстердамі й Лондоні (приблизно $50 за двомісний номер). Середня ціна в Європі — $10-15. У цю суму входить мінімальний набір послуг — чиста білизна, пральня, камера схову, сейф для зберігання особистих речей, комп’ютер, підключений до Інтернету, факс, обладнана кухня.
У нашій країні мережа хостелів тільки формується. Поки діють чотири готелі, в Ужгороді, Севастополі (Балаклаві), і дві — у Львові. Загальна кількість місць — більше 500. Ніч у тримісному номері коштує 5 EURO, у двомісному — 6-11 EURO, в одномісному — 20 EURO, полулюкси й люкси — від 24 до 45 EURO. У Києві планується відкрити хостел на базі гуртожитку Національного авіаційного університету.
Для того щоб відкрити хостел на 200 місць з «нуля», буде потрібно $1 млн. 100 тис. Окупність складе близько 8-9 років. Переустаткування в пригороді приміщення загальною площею 2 тис. кв. метрів під хостел на 100 місць буде коштувати $120 тисяч. Окупиться за три-п’ять років. Звичайно розкручені хостели заповнені на 80-90%. А один молодіжний готель на 150 місць приносить прибуток $500-600 тис. у рік.
З певними труднощами сполучений розвиток мережі хостелів у Києві. По-перше, земля тут дуже дорога. По-друге, ті готелі, які могли б стати хостелами, не зацікавлені в цьому, оскільки в них і так є клієнти. Можна було б використовувати бази, що пустують, відпочинку підприємств. Але вони, як правило, перебувають за межами міста, отже, приймати можуть тільки групи. Проте планується переобладнати в хостели дві бази в Черкаській області, чотири бази — у Закарпаття, одну — у Львівській області. У Європі ж більшість хостелів розташовані, як правило, в історичній частині міста.
Хостели за показниками відповідають одно-, двозірковим готелям. Зараз в Україні використовуються стандарти канадської хостел-асоціації, досить строгі, що припускають обов’язкову наявність кафетерію або кухні, де можна приготувати їжу, телефону, комп’ютера із платним або безкоштовним доступом в Інтернет, обов’язковим умовою також є прийом кредитної картки хоча б однієї з міжнародних систем.
Коли відкривається хостел, приїжджає представник Держтурадміністрації, проводить інспекцію на відповідність показникам одно-, двозіркового готелю й видає дозвіл. Санепідемстанція й пожежні проводять перевірку у звичайному для готелів режимі.
Крім того, на відкритті хостела є присутнім представник Міжнародної федерації молодіжних хостелів. Тільки після такої інспекції інформація про отелення розміщається на сайтах федерації (hіhostels.com), національної хостел-асоціації й у друкованих каталогах.
Для того щоб проживання в хостелі були недорогим, максимально знижені витрати на обслуговуючий персонал. Так, для хостела на 100 місць потрібний директор, три адміністратори й одна прибиральниця.
У звичайних готелях штат занадто роздутий, у хостелах же клієнти обслуговують себе самі. Це цілком співвідноситься зі світовими нормами. Так, у Загребі в хостелі на 180 місць працює всього п’ять чоловік.
Бізнес-план
МАРКЕТИНГОВА ПРОГРАМА
Багато хто любить подорожувати, чимало людей відвідують наше старовинне місто, оповите легендами та історичною давниною. Також до нашого міста приїжджає велика кількість людей в академію, на проведення як викладацьких так і студентських конференцій, вступних іспитів тощо. А ще молодь, закохані пари, яким час від часу потрібно побути на одинці…
Саме тому створення молодіжного хостелу в м. Києві забезпечить комфортабельний відпочинок та залишить приємні спогади про місто.
Метою діяльності хостелу є одержання найвищого прибутку при мінімальних витратах, а також реалізація якісних та надійних товарів, високий рівень сервісу та задоволення потреб споживачів.
Місія нашого проекту створення костелу на базу гуртожитку та в майбутньому надання послуг по поселенню в хостел. Візія — надання послуг проживання в хостелі, які б могли забезпечити нашим клієнтам комфортабельний відпочинок за помірними цінами.
Відкриття хостелу такого типу є інвестиційно привабливим. Інвестиційна привабливість відкриття даного бізнесу обґрунтовується тим, що в даному секторі жила для туристів існує незначна конкуренція, тим самим забезпечується прибутковість інвестицій в галузі. Використовуючи концепцію соціального маркетингу компанія забезпечить потреби клієнтів та надасть соціальний ефект.
Вартість номерів визначатиметься безпосередню від умов, що надаються. Так всі номери будуть поділені на одномісні, двохмісні з двома односпальними ліжками, та двомісні з двоспальними ліжками.
Замовляти номери можна буде як безпосередньо перед поселенням так і завчасно. На перших етапах розвитку послуга бронювання номерів надаватиметься безкоштовно.
Також будуть розглянуті пропозиції що до здачі в оренду окремих кімнат, знімання кімнат протягом тривалого періоду за певними знижками. Та звичайно знижки для постійних клієнтів.
Спочатку розглянемо SWOT-аналіз молодіжного хостелу.
Таблиця 1. SWOT — аналіз молодіжного хостелу
Можливості Загрози Розширення асортименту послуг в процесі діяльності.Можливість надання якісного відпочинку, завдяки комфортабельним умовам Поява на ринку конкурентів і в результаті цього зменшення прибутковості.
На даний вид діяльності значний вплив окрім якості послуг, має їх вартість. Сильні сторони Слабкі сторони Послуги, що будуть надаватися дозволять підняти рівень розвитку міста, його ділової частина.
Відсутність на ринку великої кількості конкурентів.
Вигідне розташування .
Ціни на послуги будуть помірними.
Надання клієнтам знижок постійним клієнтам, при бронюванні кількох номерів одночасно. Оснащення приміщення хостелу є дорогим та займе тривалий час
Окупність проекту передбачається через 4-5 роки.
З таблиці 1 можна побачити, що в SWOT — аналізі аналіз молодіжного хостелу переважають сильні сторони, що допоможе обґрунтувати відкриття аналіз молодіжного хостелу.
Для вибору та обґрунтування конкурентної стратегії діяльності доцільно застосувати стратегію диференціації, що дозволить розвинути сильні сторони та здобути конкурентну перевагу. Дана стратегія дасть змогу створити певний імідж хостелу, та послугам що будуть надаватись.
Таблиця 2. Розрахунок виручки від реалізації послуг хостелу
№ п/пНомери
Кількість номерів, шт. Ціна, грн. за день I кварт. II кварт. III кварт. IV кварт. Всього за рік, грн. Сума,
грн Сума,
грн Сума,
грн Сума,
грн Сума,
грн 1 Одномісні 8 80 45408 48000 51200 54400 199008 2 Двохмісні (з двома односпальними ліжками) 7 160 78400 84000 89600 95200 347200 3 Двохмісні (з одним двоспальним ліжком) 7 140 68600 73500 78400 83300 303800 Разом 212708 227250 242400 248750 939908
Розрахунок виручки проводився наступним чином. Визначено ціну за номер за один день в залежності від виду номера. При визначенні виручки за переший квартал роботи готелю враховано що в день відкриття на всі номери буде 5% знижка та той факт, що не завжди будуть замовлені клієнтами всі номери.
Звичайно спочатку діяльності потрібно буде провести рекламну компанію для залучення широкого кола клієнтів. Протягом першого року функціонування нам необхідно зробити наступні витрати на рекламу: (таблиця 3)
Таблиця 3. Розрахунок витрат на рекламу
Вид реклами Вартість, грн. Презентація 1500 5% знижка в перший день 151,5 Об’ява на дошках оголошень 100 Календарики-візитки 150 Інтернет-сайт 20 Всього 1921,5Отже, на основі вище проведених розрахунків, які стосуються основних та оборотних коштів, необхідно визначити загальну потребу в інвестиціях та формування джерел фінансування (таблиця 4).
Таблиця 4. Загальна потреба в інвестиціях та формування джерел фінансування
Актив Пасив Потреба в інвестиціях Сума, грн. Джерела фінансування Сума, грн. I. Основні засоби в т. ч.: 2192502 I. Власні кошти 1000000 II. Залучені кошти, в т. ч.: 1300000 1.1 приміщення (будівництво) 2000000 2.1 д/ст. кредити 1300000 2.2 к/ст. кредити — 1.2 обладнання 192502 III. Інші джерела — II. Оборотні кошти, в т. ч.: 107498 2.1 запаси і затрати 107498 2.2 грошові кошти — Всього потреба в інвестиціях 2300000 Всього по джерелах фінансування 23000000Отже, для приватного бізнесу робота з молоддю може бути досить прибутковою. Розрахунки показують, що розмір інвестиції у відкриття хостела набагато нижче в порівнянні з тими засобами, які прийдеться вкласти в будівництво або переустаткування готелю рівня «чотири зірки». Проте мережа хостелів в Україні розвинена недостатньо, згідно даних Всеукраїнської молодіжної хостел асоціації функціонує лише 27 хостелів (в Європі офіційно зареєстровано 18 тис хостелів, з них 4,5 тис об’єднані єдиною системою бронювання).
Хостел — дуже вигідний об’єкт для інвестицій, адже на основних туристичних напрямках показник завантаження становить приблизно 90%. Наприклад, хостел D’Artagnan у Парижу завантажений на 94%, хостел MarcoPolo у Будапешті — на 85% круглий рік. Це досягається завдяки низьким тарифам і величезному напливу туристів. Список використаної літератури
- Державна стратегія регіонального розвитку на період до 2015 року: Постанова Кабінету Міністрів України від 21 липня 2006 р. №1001 // Офіційний вісник України. – 2006. -№30. – с.2132.
- Губені Ю. Е. Сучасні методи у бізнес-плануванні [Текст] / Ю. Е. Губені, І. І. Костецька // Економіка АПК. — 2011. — № 6. — С. 90-93
- Бадзим О.С. Удосконалення методів розробки фінансової складової бізнес-плану / О. С. Бадзим // Актуальні проблеми економіки. — 2009. — № 12. — С. 79-86
- Рибак, Андрій. Бізнес — план. Бізнес — ідеї. Як заробити [Текст] / Андрій Рибак // Податкове планування. — 2004. — № 6. — С. 29-38