Гендерні фактори вибору стилю керівництва
Категорія (предмет): СоціологіяУ США, Канаді й Німеччині, наприклад, кількість жінок – керівників фірм зростає швидше, ніж кількість керівників-чоловіків. У зв’язку з цим однією з найактуальніших проблем у сфері організаційно-управлінської діяльності стають гендерні відмінності. Гендерна амбівалентність виявляється в стилі керівництва та методах впливу на підлеглих.
Тим часом, специфіка професійної діяльності керівників свідчить, що багато жінок позбавлені можливості реалізувати себе як в економічній, так і в політичній сфері. Шлях до рівності жінок і чоловіків вимагає нового типу мислення, у якому стереотипи мають поступитися місцем гуманній філософії, що визначає усіх людей, незалежно від статі, носіями соціальних змін.
Можна припустити, що знання відмінностей та їхніх проявів в організаційно-управлінській діяльності керівників-чоловіків і керівників-жінок дозволить менеджерам, зокрема, фізкультурно-спортивних організацій, специфікувати керівництво трудовим процесом з врахуванням гендерних особливостей, що, у свою чергу, позитивно позначиться на результатах їхньої діяльності.