Що oзначає слово - "аґу"



Тлумачний он-лайн словник української мови «ukr-lit.com.ua» об’єднує слова та словосполучення з різних словників.


АГУ́, виг.

1. Уживається при відганянні птахів. Чи тоне гуси, то пани, Дивися в іній полетілиАгу! гиля!— до сатани. До чорта в гості! (Шевч., II, 1953, 98).

2. Уживається при звертанні до немовляти, щоб привернути його увагу, викликати усмішку, заспокоїти і т. ін. Агу! Івасю, агу, не плач! (Сл. Гр.).

3. Уживається при перекликанні в лісі, вночі і т. ін., щоб знайти або не загубити один одного; агов.

4. рідко. Використовується в значенні, близькому до от, от уже, аж ось. Агу! Троянцям легше стало, І тяжке горе з серця спало (Котл., І, 1952, 159); Агу! нашій Марусі трошки легше стало (Кв.-Осн., II, 1956, 51).

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980.— Т. 1. — С. 18.


аґу́ (зменшено-пестливі — аґу́сі, аґу́сіньки; дієслово — аґу́кати у знач, «спілкуватися з немовлям») — традиційно вживається при звертанні до немовляти, щоб привернути його увагу, викликати усмішку, заспокоїти і т.ін. Аґу! Івасю, аґу, не плач! (Словник Грінченка); Оксана з колиски взяла Маркуся, закутала в грубі полотняні пелюшки і чукикала на руках.— Ну, аґусі! (С. Чорнобривець).

Жайворонок В. В. Знаки української етнокультури: Словник-довідник. — К.: Довіра, 2006.— С. 9.