Що oзначає слово - "знесений"



Тлумачний он-лайн словник української мови «ukr-lit.com.ua» об’єднує слова та словосполучення з різних словників.


ЗНЕ́СЕНИЙ, а, е.

1. Дієпр. пас. мин. ч. до знест́и. Все добро, що було сховане в скрині, в кімнаті, в пекарні, в хижці, в коморі, навіть на горищі,— все те було знесене в залу й кімнату (Н.-Лев., І, 1956, 398); Для конспірації, на випадок, якби наскочили поліцаї, був накритий [стіл] найкращими, знесеними «у складчину» стравами (Д. Бедзик, Дніпро.., 1951, 33); Три непогодяні [непогожі] ночі носив мене Нот ошалілий На бурунах тих високих, і лиш на четвертий світанок, Хвилею знесений, я італійську землю побачив (Зеров, Вибр., 1966, 248); Стало відомо, що селище буде повністю знесене і на його місці виростуть нові квартали.. міста (Ткач, Арена, 1960, 29); Недавно знесена, панщина, як недорізаний труп, ворушиться і наповняє серця жахом (Фр., VIII, 1952, 7); Ідуть літа крилатою ходою, дзвенить Кремля курантів дивний звук, і, знесений над горем і нуждою, тримають молот міліони рук… (Сос., Щастя.., 1962, 51); // зне́сено, безос. присудк. сл. Вгорі колись стояв хутір заможної родини Стоянів. У тридцятому Стояна розкуркулено й виселено, а пізніше знесено й хутір (Коз., Блискавка, 1962, 97).

2. у знач. прикм. Який знісся, здійнявся вгору. — Настане час,— думав уголос Альоша,— і ми приходитимем один до одного не як вороги, а як друзі, як брати. Побачимо зблизька тоді Олімп, і древні Афіни, і знесений в небо Акрополь (Гончар, II, 1959, 71).

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980.— Т. 3. — С. 658.