Що oзначає слово - "модуляція"Тлумачний он-лайн словник української мови «ukr-lit.com.ua» об’єднує слова та словосполучення з різних словників.


МОДУЛЯ́ЦІЯ, ї, ж.

1. муз. Перехід з однієї тональності в іншу; зміна ладу. Борис слухав і тремтів. Чи то сила і ніжність голосу, чи красота та виразність модуляцій — ..досить, що він стояв, мов причарований (Фр., III, 1950, 87); Тиха така вона, нехитра ся мелодія.. Просто скомбіновані акорди, без хитрих модуляцій (Хотк., І, 1966, 53); // Зміна висоти звуку. Чим багатший на різні модуляції голос у актора, тим більшу кількість різних ролей він може виконувати (Думки про театр, 1955, 128); Зовнішність у Ананія Горба була значуща, .. голосна з модуляціями мова, відмінна дикція (Ю. Янов., І, 1958, 535).

2. фіз. Зміна характеру коливань високої частоти під впливом коливань більш низької частоти. Частотну модуляцію використовують, наприклад, в схемі радіовисотоміра, який служить для визначення висоти польоту (Радіолокація.., 1958, 24).

3. кін. Перетворення електричних коливань, утворюваних звуком, у світловий пучок, який записує звуки на звуковій кіноплівці.

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980.— Т. 4. — С. 778.