СПЕКТР, а, ч. Багатоколірна смуга, яка утворюється при проходженні світлового променя через призму або якесь інше середовище, що заломлює проміння. Яке облудне сонце! Його спектр має чудодійну властивість, його проміння ламається в прозорих зломах філігранного повітря (Донч., II, 1956, 305); *У порівн. Огні від молота летять До зір веселкою і спектром… (Сос., І, 1957, 470); // спец. Кольорова смуга або сукупність кольорових ліній, що утворюються при пропусканні випромінювань речовини, яка світиться, через особливі оптичні прилади і яка залежить від хімічного складу цієї речовини. У кожної речовини є свій спектр поглинання, що показує, які саме промені і в якій мірі поглинаються нею (Наука.., 4, 1963, 27); В результаті вивчення спектрів Юпітера було уточнено особливості його обертання, відмінного від обертання твердих тіл (Знання.., 4, 1966, 4).
∆ Магні́тний спектр — розміщення силових ліній магнітного поля в різних напрямках. Картина розміщення залізних опилків у магнітному полі називається магнітним спектром (Фізика, II, 1957, 134).
2. чого, перен. Ряд однорідних, але відмінних одне від одного явищ, дій і т. ін. В останні роки в медичній практиці застосовується вітчизняний антибіотичний препарат мікроцид, який має широкий антибактеріальний спектр дії (Мікр. ж., XXIII, 1, 1961, 67); Спектр людських почуттів надзвичайно широкий. Це і родинні почуття, батьківська і материнська любов, уподобання й поваби дитячого і юнацького віку, товаришування, кохання (Наука.., 7, 1971, 37).
Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980.— Т. 9. — С. 496.