Слово "площадка" - пояснення

Словник: Словник української мови в 11 томах (СУМ-11)



Тлумачний он-лайн словник української мови «ukr-lit.com.ua» об’єднує слова та словосполучення з різних словників.

Слова і словополучення з словника - Словник української мови в 11 томах (СУМ-11)


ПЛОЩА́ДКА, и, ж.

1. Невелика рівна ділянка землі. А женихи тим часом всі бавились там, де звичайно, — При Одіссеєвім домі, на втоптаній добре площадці Диски й списи вони кидали там (Гомер, Одіссея, перекл. Б. Тена, 1963, 293); — А в нас парк посадовили… Прекрасно розпланували: алеї, площадки (Вишня, І, 1956, 391).

Відгодіве́льна (будіве́льна, спорти́вна і т. ін.) площа́дка — така ділянка, спеціально пристосована, устаткована для відгодівлі свійських тварин, будівництва, занять спортом і т. ін. Утримання свиней на відгодівельних площадках сприяє збільшенню доходів від свинарства (Колг. Укр., 7, 1957, 9); Ста́ртова площа́дка — місце, підготовлене для старту (літальних апаратів, спортсменів і т. ін.). Велику геофізичну ракету доставляють на стартову площадку в розібраному вигляді (Наука.., 8, 1958, 17).

2. Рівне місце (в приміщенні, на підприємстві і т. ін.), відведене, призначене для чого-небудь. На допомогу майстрові в мартенівському цеху «Запоріжсталі» на робочій площадці встановлено спеціальний прилад для швидкого визначення процента марганцю в сталі (Наука.., 1, 1957, 9); Кілька годин високе начальство обстежувало свої могутні укріплення.., старанно оглядало численні кулеметні гнізда, бійниці бліндажів, артилерійські площадки… (Гончар, II, 1959, 388); Розливна площадка в цеху.

3. Плоска, рівна частина якої-небудь споруди, якогось пристрою, обмежена, відділена чим-небудь; невелика горизонтальна площина. Площадка керування встановлена на комбайні зліва у його передній частині (Зерн. комбайни, 1957, 43); Щоб своєчасно провести проривання.. після механізованого букетування сходів розбирають букети з транспортних площадок (Колг. Укр., 4, 1958, 20); // Бокова частина вагона біля входу або виходу. Він побіг поряд з поїздом, а коли з ним порівнялася платформа з площадкою, на бігу схопився за поручні і, підтягнувшись, скочив на приступень… (Д. Бедзик, Плем’я.., 1958, 16); // Рівне місце, поміст між маршами сходів. Курці.. повалили на площадку сходів (Головко, II, 1957, 466); // Візок з настилом у вигляді помосту. На низенькому візку, власне — невеличкій площадці на чотирьох коліщатах, — сидів інвалід без обох ніг (Смолич, Мир.., 1958, 73).

4. Поміст, спеціально обладнаний для театральних вистав, концертів і т. ін.; сцена. Москвичі також матимуть змогу слухати і бачити митців України на десятках концертних і клубних площадок (Наука.., 10, 1960, 8).

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980.— Т. 6. — С. 594.