ФІ́НСЬКИЙ, а, е. Прикм. до фі́нни й Фінляндія. Взагалі — любов до літератури у мене розвинулась доволі рано, бо вже на 12 році я писав велику повість із фінського життя (Коцюб., III, 1956, 233); Прапора рідного помах вітальний З прапором фінським злився в імлі (Дмит., В обіймах сонця, 1958, 115); // Такий, як у фіннів. —Далі хай сини риють [канали], а нам давай пенсію… Фінський особнячок на березі моря збудую (Гончар, Тронка, 1963, 268).
Фі́нський буди́нок (буди́ночок) — дерев’яний стандартний будинок, якого складають із спеціально виготовлених і підігнаних на заводі деталей. Недавно придбали для тракторної бригади складаний фінський будиночок (Рад. Укр., 28.IV 1959, 3); Фі́нський ніж — короткий ніж із грубим лезом, який носять у піхвах. Бачу я їх [кореспондентів], як зараз. Пістолети, фінські ножі, сумки з паперами, поголені обличчя (Ю. Янов., І, 1958, 331); Фі́нські са́ни (са́нки) — сани, які являють собою стілець, закріплений на довгих металевих полозах; Фі́нський хід, спорт. — особливий вид ходи на лижах, коли лижник відштовхується обома палицями відразу, тримаючись руками за них на рівні пахв; Фі́нська ша́пка — кругла плеската шапка з хутряною околицею, що опускається на вуха й шию.
Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980.— Т. 10. — С. 600.