Аналіз твору«За мить щастя» — Олесь Гончар«За мить щастя» – це новела, що сповнена пристрасті, кохання та романтики. Автор зображує лише один епізод із життя героїв, показуючи їхнє вміння кохати та боротися за своє кохання.

Літературний рід: епос.

Жанр: новела.

Головне: у своєму творі автор змальовує кохання, яке раптово спалахнуло між Сашком Діденком, що ледве повернувся з війни, та мадяркою Лорі.Олесь Гончар також зображує лють її чоловіка та суспільства, що завзято засуджую закоханих.

Ідея: заклик кохати, не звертаючи уваги на обставини та думку людей навколо; заклик до кінця боротися за своє почуття, не відрікатися від нього; засудження системи, яка ставить відносини між двома країнами вище, ніж життя окремої людини.

Головні герої: Сашко Діденко, Лариса (Лорі), чоловік Лариси, комбат Шадура.

Значення в літературі: твір носить викривний характер, автор акцентує увагу на визначних проблемах: кохання, міжнародних відносин.

Особливості: кульмінацією є вбивство чоловіка Лариси. Новела містить епізод, який налаштовує читача на позитивний лад, але скоро автор повертає розповідь до логічного кінця.

Чому я маю прочитати цей твір: щоб краще зрозуміти цінність людського життя в контексті міжнародних відносин між двома державами; для того, щоб проаналізувати, чи існує кохання з першого погляду.

Додатково: «За мить щастя» було написано у 1964 році.