Аналіз твору«Чого являєшся мені у сні?» — Іван Франко«Чого являєшся мені у сні?» – це сповнений ліризму і чуттєвості вірш Івана Франка,що відбиває душевні муки закоханої людини.

Літературний рід: лірика.

Жанр: ліричний вірш.

Головне: у своєму вірші автор прагне передати почуття нерозділеного кохання. Іван Франко переконливо зображує переживання, що непокоять душу ліричного героя.

Ідея: уславлення кохання, що продовжує жити, навіть не знаходячи взаємності; заклик кохати, незважаючи ні на що.

Головні герої: відсутні.

Значення в літературі: «Чого являєшся мені у сні?» свідчить, що Іван Франко є не тільки поетом боротьби, а і майстерним співцем кохання та тонких почуттів.

Особливості: вірш належить до інтимної лірики, має суміжне римування. Віршовий розмір поезії – ямб. Іван Франко використовує такі художні засоби, як епітети, метафори, повторення і риторичні заперечення.

Чому я маю прочитати цей твір: для того, щоб зрозуміти значення кохання у житті людини; щоб відкрити сумні сторони цього світлого почуття.

Додатково: «Чого являєшся мені у сні?» було написано у 1896 році. Вірш увійшов до збірки «Зів’яле листя». Костянтин Данькевич поклав вірш на музику, перетворивши його на відомий романс.