Аналіз твору«Три зозулі з поклоном» — Григір Тютюнник«Три зозулі з поклоном» – новела, написана Григором Тютюнником у 70-х роках ХХ ст.

Літературний рід: епос.

Жанр: новела.

Головне: твір розповідає історію любовного трикутника та описує стосунки між його головними героями; Марфа закохана у Михайла, що, перебуваючи на засланні, пише листи дружині Софії та сину, які жінка просить у поштаря хоч би потримати, щоб бути ближче до свого коханого. Софія знає про любов до свого чоловіка, проте не засуджує, розуміючи силу кохання.

Ідея: розповідь про кохання як сили, яку людина не здатна контролювати; любов, що пронесена через рокита випробування.

Головні герої: Михайло та Софія, їх син, Марфа Яркова (заміжня жінка), поштар дядько Левко.

Значення в літературі: твір був надрукований вже після смерті автора і є безпосередньою пам’яткою його творчості; попри свій романтичний напрям, новела натякає на період сталінських репресій, через що певний час не друкувалася.

Особливості: твір дуже насичений символами, серед яких одним із провідних є «три зозулі» – символлюбовного трикутника, у народному розумінні «три зозулі з поклоном» – прохання не любити; також велике значення має образ сосни, посадженої Михайлом, що символізує самотність та пам’ять про нього.

Чому я маю прочитати цей твір: новела є корисною для учнів задля розуміння напряму символізму в літературі; як для просто читачів твір є цікавим, адже описує любов, що зберігається в пам’яті на все життя, деталізує стосунки між дорослими людьми, які розуміють силу кохання і миряться з нею.

Додатково: твір має дуже знакову присвяту, що одразу розкриває тему та ідею твору – «любові Всевишній».