Аналіз твору«Віють вітри» — Маруся Чурай«Віють вітри» – пісня, авторство якої приписується легендарній поетесі з Полтави – Марусі Чурай. Уже давно стала народною. Провідним мотивом є мотив кохання, що є характерним для народних пісень.

Літературний рід: лірика.

Жанр: лірична пісня.

Головне: зображення страждань дівчини за своїм коханим, опис її побивань за їхнім минулим щастям. Відтворення почуттів дівчини, що почуває себе самотньою та покинутою.

Ідея: возвеличення справжнього кохання, вірності, чистих почуттів молодої дівчини та співчуття їй; засудження заздрісних людей.

Головні герої: відсутні.

Значення в літературі: «Віють вітри» є однією з пісень Марусі Чурай, чиє ім’я стало легендарним. Іван Котляревський використав цю пісню як вступну арію Наталки Полтавки.

Особливості: наявність багатьох риторичних запитань, підвищена емоційність, дуже струнка будова та мелодійність.

Чому я маю прочитати цей твір: тому що «Віють вітри» є перлиною серед українських пісень, її глибокий зміст та струнка форма не залишить нікого байдужим.

Додатково: окрім возвеличення теми кохання Маруся Чурай у своїй пісні також порушує проблеми заздрощів інших людей, впливу долі та розлуки з коханим та звертається до образів природи.