Твір на тему: «Мова – невичерпне джерело нашої культури»В українській мові відбилася природа нашого рідного краю, історія нашого народу. Вона допомагає українцям знайти почуття спільної історії, долі, загального походження. Все доступно нашій мові, вона владна все висловити, зобразити і передати. Вона — символ нашої могутньої країни, вона — її гордість. У ній звуки нашої Батьківщини: шелест трав, звук дзвонів, течія води, хрускіт снігу, пташиний щебет, небесні громи, шум дощу. У ній жива українська душа, луна світу. Українська мова — мова гострої думки, рішень та дій.

Мова, яка діє як ліки для душі!

Українська мова красива і незвичайна. Нею написана величезна кількість найкращих літературних та поетичних творів. Українською мовою не можна не захоплюватися, адже за її допомогою можна передати красу навколишнього світу, внутрішній світ людини у всіх деталях. Слід цінувати дар, який нам був подарований.

Цінувати і поважати рідну мову людина повинна з перших років свого життя. І якщо всі батьки замість мультфільму стануть читати своєму малюкові казки та цікаві історії, то значущість української мови може знову відродитися і зміцніти. Основи любові до читання повинні зароджуватися в кожній окремій сім’ї. Адже саме читання і є ключем до найбільших знань, розумінням характерів і красивої, правильної мови. Лише за допомогою читання мова зможе надати свій сприятливий вплив не тільки на розуми, але й на душі. Прекрасною стане країна, в якій кожен громадянин захоче досконало знати рідну мову і поклонятися її надзвичайній красі.

Кожна поважаюча себе людина повинна пишатися своєю мовою. Той, хто шанує рідну мову, поважає себе, поважає людей. На мою думку, завдання майбутнього покоління — зберегти українську мову, не дати їй зникнути. Якщо зникне мова, то незабаром припинить своє існування і вся нація. Рідна мова цінна не менше ніж корисні копалини, її не можна купити або продати, нею можна тільки пишатися і захоплюватися.

Українська мова може використовуватися у всіх сферах суспільного життя, за її допомогою передається найрізноманітніша інформація.

Вона виражає найтонші відтінки думки. Багатство нашої мови і створена на ній література викликає зацікавленість до неї у всьому світі. Вона є культурною спадщиною нашого народу, частиною його історії. Українська мова увібрала в себе красу, велич, широту неповторної української природи і душі українського народу. Вона завжди була предметом гордості українських письменників і поетів, які любили свій народ і свою Батьківщину.

Знання української мови просто необхідне для успішного просування кар’єрними сходами, для становлення людини як особистості, для формування світогляду і зрештою для простого спілкування з людьми. Наш рівень інтелігентності в чомусь залежить від нашого вміння правильно, чисто і красиво викладати свої думки. Для цього ми ще в дитячому садку вчимо вірші, в школі пишемо твори, читаємо твори великих поетів і письменників. Все це накладає сприятливий відбиток на нашу культуру.