Твір на тему: «Причини духовної деградації Доріана Грея»Загострення пристрастей, вічні плітки, розпуста і перелюб, неробство і омани, муки совісті і любов – пристрасна і хвороблива; все це ми зустрічаємо на сторінках книги «Портрет Доріана Грея» Оскара Уайльда, де ми потрапляємо в 19 століття.

«Возлюби ближнього твого, як самого себе». Як любити себе? Як міг би Доріан Грей не втратити обличчя? Адже прекрасний Доріан Грей – хлопчик у «рожевих окулярах», він бачить навколо себе тільки прекрасне, перебуваючи в повній гармонії. Однак, одного разу в майстерні він знайомиться з лордом Генрі Уоттоном, людиною, яка давно йде по шляху гріха. Він став для Доріана змієм-спокусником, який зміг зацікавити юне і безгрішне створення тими вадами, якими він насолоджувався.

До гріха потяг існує завжди. Лорд Генрі пробуджує в Доріанові самолюбство, розкриваючи йому всі карти достоїнств і насолод молодості, головною з яких була краса. І ось, стоячи перед портретом, Доріан зрікається своєї душі в ім’я вічної молодості – продає справжню цінність за красиву оболонку!

Спілкування з лордом Генрі дуже згубно впливало на Доріана Грея, який став слухати кожне його слово, йшов за ним, як за вчителем по шляху пороку, все сильніше закохуючись у самого себе, все сильніше наближаючись до безодні... Але, якщо сліди гріхів, переживань відображаються на обличчях людей, обличчя Доріана не змінювалося, тоді як душа його, що жила в портреті, старіла, прогнивала з кожним його згубним діянням...

Через самолюбство Доріан і вбив Безіла Холлуорда. Звичайно, докори совісті, крапля якої ще залишилася, у нього були, адже «є гріхи, які згадувати солодше, ніж скоювати... Але цей гріх був не такий, його треба було вигнати з пам’яті, приспати маковими зернами, задушити скоріше, раніше, ніж він задушить того, хто його скоїв». Однак, «він усвідомлював, що забруднив її, розбестив свою душу, дав огидну їжу уяві, що його вплив згубний для інших, і це приносило йому жорстоке задоволення».

Але, я не думаю, що справи Доріана Грея були такі вже погані. Ми чудово бачимо наприкінці роману, як він хоче покаятися, але не може... Не може вибратися з цупких лап Лукавого, який немов шепоче йому інше, виправдовує його гріховні діяння... Вирішивши позбутися портрета, який так обтяжує його, Доріан Грей гине, так і не зумівши покаятися... Гине в образі зморшкуватого, зів’ялого, відразливого старого з ножем у грудях...

Так що ж таке «любити себе» в заповіді? Аж ніяк не егоїзм і себелюбство, ні в якому разі. Тоді що ж? Насправді, тіло – це храм Духа Святого, що живе в нас. Спочатку в кожному з нас є святість. І, можливо, потрібно любити в собі саме її? І інших любити треба не за їх вчинки, не за їх зовнішність, а просто за те, що вони люди.

Доріан Грей продав душу, осквернив тим самим храм душі, впустивши в неї духів гріха, які танцювали там свої зловісні танці... Якби Доріан Грей обрав інший шлях, зберіг у собі духовну і моральну чистоту, то він би зберіг і своє обличчя. Може не фізичне, та хоча б духовне. Хоча обличчя святих старців набагато красивіше облич грішній молоді...