Твір на тему: «Значення добра і зла в нашому житті»Тема добра і зла надзвичайно цікава з кількох причин. По-перше, ця тема — вічна, вона ніколи не може застаріти, в ній не може з’явитися нічого принципово нового. За багато тисячоліть існування людства вона анітрохи не померкла, не втратила своєї виняткової важливості. У нашому мінливому світі це велика рідкість. Адже в будь-який інший галузі знань набір моделей і уявлень часом істотно змінюється протягом десятиліть, а інколи протягом одного року.

По-друге, саме тема протиборства добра і зла має безпосереднє відношення до питання про сенс існування як кожної окремої людини, так і людського суспільства, природи і світу в цілому. Тільки вона дає нам систему цінностей, орієнтири в житті, вказує, до чого треба прагнути, а чого слід уникати. Тільки вона надає сенс таким важливим поняттям, як порядність, праведність, гріховність, свобода, справедливість, істина, духовність, моральність, честь, совість тощо.

По-третє, ніяка інша тема не піддається таким лютим нападкам з різних боків. Кількість всіляких спотворень, перекручень, помилкових теорій множиться з кожним роком. Іноді складається враження, що проблеми вибору між добром і злом сприймаються деякими людьми, як головна загроза існуванню світу. До речі, саме за характером, інтенсивністю, спрямованістю таких нападок можна багато що сказати як про людину, що підтримує такі нападки, так і про сучасний стан суспільства. Тобто, вивчення теми добра і зла обов’язково пов’язане з вивченням людей.

Питання про добро і зло не випадково лежить в основі кращих релігій світу, не випадково саме про ці поняття говорили всі великі пророки. Над проблемою добра і зла так само не випадково б’ються багато різних наук, література та різні види мистецтва. Не випадково проблему добра і зла намагалися вирішити тисячі поетів, письменників, філософів і науковців.

Взагалі, добро і зло — це поняття філософські. У кожному з нас і перше, і друге закладено природою, але не всі вміють стримувати зло і використовувати доброту. Більшість людей у глибині душі добрі, принаймні в ідеалі. Це не випадково, адже з раннього дитинства кожного з нас навчають бути добрими, привчають робити добрі справи. І нехай ці справи маленькі і несуттєві, але сам факт важливості добра повинен проникати у свідомість людини ще з пелюшок.

Не слід виказувати свою злість, як і не потрібно шукати спеціальний привід для того, щоб робити добрі справи. Доброта повинна йти з середини, від душі, вона повинна бути настільки сильною, щоб могла переборювати в кожному з нас задатки зла. Для кожного з нас доброта повинна бути стилем і способом життя

Я вважаю, що добро і зло — це дві сторони однієї медалі. Якщо ми будемо проявляти турботу і увагу до близьких, якщо ми будемо щиро робити добрі справи, ми завжди будемо добрими і щасливими. Адже ніхто не буде сперечатися з тим, що, за великим рахунком, злі люди нещасні. Отже, треба прагнути до добра й боротися зі злом не тільки в собі, а й в оточуючих людях, світі, і тільки за таких умов кожен з нас стане трохи щасливішим.