Твір на тему: «Журавлі, яких людина шукає все життя» за творчістю Ясунарі КавабатаВідомий японський письменник Ясунарі Кавабата вважається одним з найвидатніших письменників минулого століття. У 1968 році цьому прозаїку було присуджено Нобелівську премію, яку він отримав за письменницьке мистецтво, що дозволило найбільш яскраво виразити сутність національного японського мислення.

Справа полягає в тому, що національне традиційне мислення японського народу дуже складне для розуміння європейців і передбачає цілісне сприйняття навколишнього світу, тобто погляд на речі не тільки зовні, а й з середини одночасно. Згідно з вченням відомої японської школи «дзен», послідовником якої був і Я. Кавабата, результатом будь-якого спостерігання завжди повинне залишатися своє особисте «я», яке повинно бути частинкою дійсності, подолання цього «я» і відчуття єдності з навколишнім світом.

Велику роль у творчості Я. Кавабата відіграла його інтуїція, відмова від традиційного мислення і внутрішня духовна сила. Саме тому в його творах важливе місце посідає використання прийому символів і натяків, які дуже допомагають зрозуміти те, що неможливо осягнути звичайним розумом і побачити звичайним зором, а можливо зрозуміти тільки серцем.

Я. Кавабата, використовуючи ці прийоми, раз за разом відкриває у своїх творах все нове і нове у незмінному на перший погляд оточуючому світі. У більшості цих творів автор звертається до першоджерел японської культури, до витоків національного мистецтва, поєднує власні творчі шукання і прагнення з самобутніми рисами стародавніх традицій. Письменник талановито відображає одночасно й нове у житті японського народу, й традиційне, при цьому ще й знаходить можливість гармонійно поєднати ці протилежності у найбільш виразні природні форми.

Одним з найяскравіших творів Я. Кавабата вважається повість «Тисяча журавлів», в якій автор розвиває стародавні класичні традиції національної словесності японського народу. У творі він порушує одвічні проблеми розуміння моралі і краси, намагається врятувати суспільство від втрати моральних цінностей і деградації.

Сильний поштовх до створення повісті «Тисяча журавлів» та багатьох інших творів надали авторові моральні та естетичні ідеали рідного народу, тривоги і хвилювання багатьох поколінь його пращурів. Адже для Я. Кавабата найдорожчими усе життя залишалися культурні надбання японського народу і його духовні цінності. А думка про те, що минуле неможливо знищити, що воно існує зараз і буде існувати завжди, про те, що в «давно покинутих місцях ми зустрічаємо втрачений час», надає незвичайної, особливої забарвленості повісті «Тисяча журавлів» та більшості інших творів Я. Кавабата.