Твір на тему: «Злочин – шлях до духовної деградації особистості й перепона до щастя»Для регулювання поведінки людей існують моральні норми. Але більшість їх ігнорує. Духовна деградація проявляється не тільки в ігноруванні прав оточуючих. До неї також належать алкоголізм, наркоманія, виродження культури, злочинність і багато іншого. На суспільство впливає деградація навіть однієї особистості. Ця людина висловлює вголос свої роздуми в розмовах з родичами, приятелями, пише на форумах. Таким чином, у неї з’являється все більше однодумців.

Якщо морально «чиста» людина опиняється в компанії деградантів, то вона може перейняти всі їхні теорії й думки. Безліч таких «приятелів» вербують велику кількість людей. Ці компанії займаються злочинною діяльністю, вандалізмом. Члени таких колективів: алкоголіки, наркомани, морально деградовані особистості.

Духовно-деградовану людину не хвилюють серйозні проблеми. Для неї культурні цінності нічого не означають. Так з’являється проблема зниження морального рівня людей. Деякі звинувачують у цьому сучасні винаходи: в Інтернеті та на телебаченні пропагують приниження індивідуальності й аморальність, тому винні Інтернет і телебачення. Однак ці речі нічого не можуть зробити самі по собі. Просто люди застосовують ті чи інші технології і предмети за своїм розсудом.

Однією з причин моральної деградації є переважання матеріальних цінностей над культурними. Деякі люди готові на все, щоб добитися добробуту. Їх не зупиняють численні смерті, руйнування або екологічні проблеми. Для такої категорії людей гроші займають основне місце в житті. Фанатом грошей управляти значно простіше. Варто лише згадати про прибуткову роботу, як деякі люди відразу погодяться її виконати, не беручи до уваги сумнівну репутацію роботодавця. Так з’являються всілякі афери.

У моральній деградації чимало граней. Люди намагаються позбутися її наслідків, не намагаючись викорінити причину. Наприклад, затримуючи злочинця, неможливо викоренити причину, через яку він пішов на злочин. Адже злочин є результатом духовної деградації, до того ж, на мій погляд, не стільки початком такої деградації, скільки кінцевою крапкою. Стаючи злочинцями, люди дуже рідко виходять на шлях виправлення і повертаються до нормального життя.

Але щоб у нашому суспільстві було менше злочинів, треба прагнути до того, щоб врешті-решт відновилися одвічні моральні та духовні цінності, щоб вони переважували у житті кожного з нас цінності матеріальні. Тільки в такому випадку наше життя зміниться на краще, зменшиться злочинність та випадки інших потворних явищ, тільки в такому випадку люди будуть більш щасливими.