Твір на тему: «Історія створення збірки Лесі Українки «На крилах пісень»Збірка відомої української поетеси і письменниці Лесі Українки «На крилах пісень» була надрукована у 1893 році у Львові. Надихнула письменницю на створення цієї книги зустріч з І. Франком під час її подорожі до Відня. Збірка складається із трьох поем і шістдесяти дев’яти поезій. Більшість творів цієї книги Леся Українка об’єднала в окремі цикли, які умовно можна розділити на дві частини: перша — об’єднані у вірші окремі поезії, а друга — ліричні поеми і окремі цикли.

Збірка «На крилах пісень» починається циклом «Сім струн», який Леся Українка присвятила своєму гарному другові — публіцисту і письменнику М. Драгоманову. Весь цикл — це воістину неповторна гама кольорів і звуків навколишнього світу. Він побудований на нотах, тому й звучить досить оригінально та різноманітно. Серед багатоголосся «Семи струн» можна побачити і ноктюрн, і рондо, і колискову, і сонет, і пісню, і навіть гімн. Саме гімн і відкриває цикл. Цю поезію поетеса присвятила своїй Батьківщині і озивається в ній до «бездольної» України, прагнучи відшукати кращої долі для рідного краю в «шляхах-теренах»:

«До тебе, Україно, наша бездольная мати,

Струна моя перша озветься.

І буде струна урочисто і тихо лунати,

І пісня від серця поллється».

У цьому ж циклі віршем «Contra spem spero» Л. Українка проголосила своє життєве кредо:

«Я на гору круту крем’яну

Буду камінь важкий підіймають

І, несучи вагу ту страшну,

Буду пісню веселу співати.

Так! Я буду крізь сльози сміятись,

Серед лиха співати пісні,

Без надії таки сподіватись,

Буду жити! Геть думи сумні!»

Ще один цикл збірки — «Дитячі поезії в дитячому крузі», які відобразили дивовижне сприйняття і відтворення письменницею світу дитинства. Крім цього, до книги увійшла інтимна і пейзажна лірика — цикли «Зоряне небо», «Кримські спогади» і «Подорож до моря». Світ природи поетеса зобразила у вигляді чудової країни золотистої блакиті і сонця. У циклі «Подорож до моря» Леся Українка описала рідну країну, її рух до кращого майбутнього та її природу. Всі ці враження були почерпнуті письменницею з її подорожей, адже вона часто їздила на лікування у різні частини України, а частіше усього — до Криму. Саме там були написані поезії «Кримські спогади», які Леся Українка присвятила своєму братові Михайлу.

Разом із граничною щирістю у творах поетеси відкривається її глибокий внутрішній світ, який дуже страждає, бо її рідна країна — «бездольная мати».

Необхідно наголосити, що збірка «На крилах пісень» максимально насичена відчуттям національного, українського. Вона нагадує великий музичний твір, який втілив в собі гармонійне поєднання поезії і музики. Саме це притаманне усій подальшій творчості Лесі Українки. Стихія музики, яку талановита письменниця поєднала з поезією, збагатила українську літературу, адже це насправді неповторна гама звуків і кольорів навколишнього світу.