Твір на тему: «Краще черствий хліб у своєму домі, ніж різноманітність страв за чужим столом» (варіант 1)Я люблю бувати в гостях. У мене дуже багато друзів, ми часто проводимо разом час і ходимо один до одного додому. Якщо мене запрошують на якесь свято, я готуюсь до нього заздалегідь. Я розмірковую, чим краще усього порадувати господарів: спекти торт або пиріг, купити що-небудь корисне для домашнього господарства чи якусь цікаву прикрасу для інтер’єру. Інколи я майструю своїми руками потрібну в квартирі річ, яка б випромінювала гарний настрій, радувала б око, а господарі, дивлячись на неї, відпочивали б душею і згадували б тепло моїх рук та щирість мого серця.

Приємно, коли ти несподівано приходиш у гості, а тебе зустрічають зі щирою радістю, запрошують увійти і почувати себе як вдома. Добре при цьому сидіти за столом і отримувати першим чашку чаю, кращий шматочок торту і теплі слова про радість зустрічі. В гостях у друзів я можу обговорювати будь-які запитання й розмовляти з товаришами про що завгодно. Але, як свідчить народне прислів’я, «в гостях добре, а вдома краще». Адже тільки рідний дім дає такий спокій і затишок, який не знайдеш більше ніде в світі. І тільки в рідному домі, як говорить ще одне прислів’я, «і стіни допомагають».

Рідний дім — це стіл, який стоїть так, як тобі найзручніше, це зручне крісло для навчання і роботи за комп’ютером, це затишок і комфорт власної кімнати, де можна з задоволенням провести час самому або зі своїми друзями. Рідний дім — це й улюблений м’який диван, і картини на стінах, що не раз бачили, як ти радієш чи сумуєш. Рідний дім — це світлини близьких людей, дивлячись на які, можна згадувати минулі часи і посміхатися своєму безтурботному дитинству або щасливій юності своїх батьків. Це улюблена кімната, в якій усі речі, до останньої дрібниці, лежать так, як ти цього бажаєш. Це й найм’якіші в світі подушки, на яких сняться казкові, чудові сни.

Як кажуть у народі, «краще черствий хліб у своєму домі, ніж різноманітність страв за чужим столом». Тому, як би не було гарно в гостях, у поході чи в літньому таборі, ти завжди з великим задоволенням повертаєшся у рідний дім. Повертаєшся для того, щоб насолодитися речами, знайомими з дитинства, щоб відпочити і поділитися новинами зі своїми рідними. Але рідний дім — це не тільки кімната чи квартира, це й вулиця та місто, в якому ти виріс, це багатоповерхові новобудови та старі райони, це пам’ятники та музеї, парки та сквери, це осика і тополя, черемха і каштани у дворі. Рідний дім для кожного з нас має різне значення. Особисто для мене дуже важливо, що він взагалі є. А скільки людей у світі не знають справжнього значення цього слова!

Мені подобається бути вдома з батьками, рідними та близькими. Вони завжди підтримають мене у важку хвилину, нам весело разом проводити час. Рідний дім цікаво показувати друзям, коли запрошуєш їх у гості. Цікаво й тоді, коли сам йдеш до когось. Коли я виросту, у мене обов’язково буде своє житло, але рідним для мене завжди буде залишатися батьківський дім, дім, у якому черствий хліб краще, ніж різноманітність страв в чужій домівці.