Олександр Твардовський


Олександр Твардовський - біографія


Твардовський Олександр

(1910-1971)

Російський поет, журналіст, перекладач, лауреат багатьох літературних премій.

Долю Твардовського можна назвати типовою для людини радянського часу: поет свято вірить в ідеали, проголошені більшовиками, згодом проходить через розчарування, на собі відчуває безжальний тиск влади, яка доводить до смерті.

Популярність до Твардовського прийшла з виходом поеми "Країна Муравія" (1936). Всенародну любов здобув автор у роки Великої Вітчизняної (Другої світової) війни: працюючи військовим репортером, створює "книгу про бійця" — "Василь Тьоркін" (1941—1945). Тема війни стає провідною у творі.

Смішливий, веселий, кмітливий Василь Тьоркін продовжує своє літературне життя у поемах "Дім при дорозі" (1946) та "Тьоркін на тім світі" (1957), але тональність образу стає більш трагічною, звучить критика на адресу радянської бездушної бюрократичної системи.

У наступних поемах — "За даллю даль" (1958), "По праву пам'яті" (1969) — знову ж таки виразним є голос правдивого, критичного, автора-вільнодумця. Твардовського вдруге звільняють з посади головного редактора журналу "Новий світ" (був редактором 1950-1954; 1958-1970).

У своїх творах автор утверджує цінність кожної людини, використовує живу народну мову, фольклор, у той же час звертається до почуття особистої відповідальності кожного за долю країни.

Олександр Твардовський - твори