Захаріас Топеліус


Захаріас Топеліус - біографія


Видатний фінський письменник Захаріас Топеліус народився 14 січня 1818 року в родині лікаря й відомого збирача народної поезії. Вже в дитинстві проявилися його художні здібності: багата уява, спостережливість, інтерес до таємничого і містичного.

Коли Захаріасові виповнилося п'ятнадцять років, він поступив до університету в Гельсінки на медичний факультет, але по його закінченню став працювати не лікарем, а журналістом. Протягом дев'ятнадцяти років він був редактором "Гельсінгфорської газети".

Найпершим твором Топеліуса стала поетична збірка під назвою "Квіти вересу", написана у 1845 році, причому багато з віршів, що увійшли до неї, були з часом покладені на музику.

Приблизно з 1880 року Топеліус приступив до написання дитячої літератури. Саме тоді були написані такі всесвітньо відомі збірники, як "Казки морського короля" і "Казки гірського короля". Крім того, серед творів Топеліуса для дітей є безліч оповідань, п'єс і віршів. Незважаючи на те, що сам Топеліус не розглядав себе як казкаря, саме казки принесли йому найбільшу популярність і всенародну любов. У 1886 році Топеліус був нагороджений золотою медаллю Шведської академії.

Помер Захаріас Топеліус 12 березня 1898 року, у віці — 80 років.

Захаріас Топеліус - твори