Сергій Лук'яненко


Сергій Лук'яненко - біографія


Сергій Лук'яненко – відомий письменник-фантаст, з такою ж цікавою долею, як і всі його твори. У його житті було безліч цікавих епізодів, а тому в нашій сьогоднішній статті нам обов'язково буде що розповісти нашим читачам.

Ранні роки, дитинство і родина Сергія Лук'яненка

Майбутній відомий російський письменник з'явився на світ аж ніяк не в Росії, а в далекому Казахстані. Рідним містом письменника став місто Каратау, де 11 квітня 1968 року і з'явився на світ популярний письменник.

За даними деяких джерел, свою літературну творчість Сергій Лук'яненко розпочав у 1986-му році, коли написав кілька незакінчених оповідань. Таким чином, література і творчість завжди були важливою частиною життя нашого сьогоднішнього героя. Однак, як це часто буває, серйозно замислюватися про кар'єру професійного письменника Сергій почав аж ніяк не відразу. Спочатку головним захопленням у його житті була медицина.

Закінчивши середню школу, Лук'яненко переїхав в Алма-Ату, де незабаром вступив в державний медичний інститут. У цьому місці майбутній відомий письменник здобув освіту лікаря-терапевта, а тому згодом став методично вибудовувати кар'єру на медичному терені. Він пройшов ординатуру за фахом лікар-психіатр, а потім деякий час працював в одній з казахстанських лікарень.

Однак в один прекрасний момент давня пристрасть до письменництва і літературної творчості дала про себе знати. За порадою одного з приятелів, Сергій Лук'яненко влаштувався працювати у фантастичний журнал "Світи", у видавництві якого працював в якості заступника головного редактора.

Як можна судити за деякими джерелами, дану роботу наш сьогоднішній герой отримав майже випадково. Однак згодом саме цей епізод змінив протягом усього життя нині відомого письменника. Працюючи у видавництві, Сергій Лук'яненко не тільки знову знайшов в собі письменника, але і почав серйозно захоплюватися фантастичною літературою.

Кар'єра письменника Сергія Лук'яненка

У 1987-му році в алма-атинському журналі "Зоря" наш сьогоднішній герой опублікував свій перший розповідь "Порушення". Слідом за першою роботою була ще одна – оповідання "За лісом, де підлий ворог". Саме ця невелика робота принесла фантасту перший успіх. Його розповідь надрукували в журналі "Уральський слідопит", а потім ще й в індійському і американському журналах.

Сергій Лук'яненко про Новий Дозорі Настільки несподівана світове визнання дозволило хлопцеві вже в 1989-му році вирушити на міжнародний фестиваль фантастів, де Сергій Лук'яненко познайомився з багатьма відомими письменниками та літературознавцями, що згодом дозволило автору зробити прекрасну кар'єру в світі літератури.

У цей же період Сергій Лук'яненко починає роботу над своїм першим повномасштабним романом "Лицарі сорока островів", який був повністю закінчений в 1990-му році. Як відзначається в ряді джерел, ще до цього автор написав роман "Пригоди Стора", проте ця книга так і залишилася не опублікованою, а тому рідко враховується в бібліографії письменника.

Роман "Лицарі сорока островів" був виданий в 1992-му році видавництвом "Terra Fantastica" і відразу приніс письменникові декілька престижних нагород. До цього моменту в бібліографії Сергія Лук'яненка вже було кілька десятків опублікованих оповідань, а також парочка літературних премій. Однак саме "Лицарі сорока островів" зробили нашого сьогоднішнього героя дійсно популярним і відомим автором.

Згодом Сергій Лук'яненко написав безліч цікавих книг та збірок оповідань. Серед його найкращих робіт значаться такі твори як "Наближається ранок", "Імператор ілюзій", "Нічний дозор", "Чернетка", "Принцеса стоїть смерті", "Зірки-холодні іграшки", а також багато інших.

У різні роки письменник співпрацював також з іншими відомими авторами. Серед його "соратників по перу" значаться Нік Перумов, Юрій Буркин, Володимир Васильєв і деякі інші письменники. До моменту написання цієї біографічної статті останнім виданим твором письменника був роман "Застава", представлений публіці в 2013-му році.

Сергій Лук'яненко про онлайн іграх і Starquake.ru Багато з книжок і розповідей Лук'яненко згодом стали базисом для інших авторських творів. Так, зокрема, Олексієм Калініним створено три повноцінних настільних гри, розроблених за мотивами книг Сергія Васильовича. Серед таких гри "Нічний дозор. Своя доля", "Денний дозор. Битви інших", а також настільна карткова гра "Диптаун", створена на основі циклу романів "Лабіринт відображень".

Сергій Лук'яненко сьогодні

По трьох книгах Лук'яненко зняті кінематографічні фільми. Найбільш відомими стали картини "Нічний дозор" і "Денний дозор", головні ролі, у яких зіграв ККонстантин Хабенський. Також у фільмі відзначилися Володимир Меньшов, Марія Порошина, Віктор Вержбицький та інші. Крім цього за книгами нашого сьогоднішнього героя знятий фільм "Азирис Нуна". Над створенням кожної з трьох фільмів Сергій Васильович працював також в якості сценариста.

Також у різні періоди часу у пресі з'являлися повідомлення про підготовлювані до випуску фільмах за книгами "Кредо", "Лицарі сорока островів", а також "Сутінковий дозор". Реалізацією останнього з названих проектів повинна була займатися компанія "ХХ століття Фокс", проте проект так і "застряг" на стадії підготовки.

В даний час Сергій Лук'яненко працює над реалізацією нових проектів, а також бере участь у комерційних заходах, пов'язаних з просуванням своєї нової книги "Застава". За версією декількох видань, цей роман був включений в число кращих російських книг 2013-го року.

Особисте життя Сергія Лук'яненка

Батьки і старший брат нашого сьогоднішнього героя працюють у сфері медицини. З 2007-го року вся родина Лук'яненко живе і працює в Москві.

Дружина Сергія Васильовича – Софія Косиченко (нині Лук'яненко) – народилася, як і він сам, в Казахстані. Їхнє знайомство відбулося під час навчання в Казахському держуніверситеті. Довгий час дружина письменника також працювала в сфері медицини. Кілька останніх років вона займається викладанням.

У Сергія і його дружини два сини – Артемій (2004 р.) і Данило (2007 р.), а також молодша дочка Надія (2012 р.).