Слайд #4
Специфіка діяльності фінансиста визначається конкретними умовами робочого місця, також можуть бути різні варіації, але основні професійні напрями і цілі такі:
Фінансово-кредитна: (кредит – позика, надання грошей або товарів в борг, на умовах повернення).
розробка і використання різних систем обліку і витрат для оцінки витрат і доходів;
складання фінансових кошторисів, розробка кредитних операцій і контроль за ними;
планування фінансів. надання рекомендацій з операцій з нерухомістю (продаж, покупка, злиття фірм).
2. Податково-бюджетна: (податок – вид платежу, що стягується державою з підприємств, організацій і населення; бюджет – кошторис доходів і витрат);розрахунок податків, їх нарахування (контроль за кількістю) і відрахування; планування бюджету.
3. Інвестиційна: (капіталовкладення, спрямовані на підтримку і розширення капіталу).Інвестиції реалізуються шляхом кредитування, прямих витрат грошових коштів і покупки коштовних паперів.
4. Нормативно-методична: розробка і впровадження систем фінансової і статистичної звітності; складання фінансових звітів..
5. Страхова: (система економічних стосунків, при яких за рахунок внесків підприємств і населення створюються страхові фонди, призначені для відшкодування збитків від стихійного лиха, а так само надання допомоги громадянам або їхнім сім'ям). Робота зі страховими документами.
6. Зовнішньо-економічна: економіка і організація виробництва (робота в умовах постійної змінної економічної кон'юнктури).