Мої і чужі таємниці - Сторінка 23
- Ячейкін Юрій Дмитрович -Цієї миті Юрко заніс до кімнати «Ракету» і ввімкнув шнур у розетку. Та зроблено це було до того незграбно, що тільки сліпий не помітив би наших приготувань. На щастя, Невидимка нічого не помічав, але він міг помітити щосекунди. Лесик засичав, мов сало на розжареній сковороді. Але тут я не розгубився.
— Еврика! — вигукнув я і схопив пилосос.
Хлопці вилетіли, наче їх вітром здуло.
Тієї ж миті я рішуче ввімкнув пилосос. Він надсадно заревів і вихлюпнув першу цівку жовто-брудної фарби. Потім на секунду захлинувся, заклекотів, наче прочищав горлянку, і почав безперервно розбризкувати фарбу.
— Що ти робиш? — стривожено запитав Невидимка.
— Спокійно. Не хвилюйтеся, — відповів я, спрямовуючи шланг на всі боки. — Це сюрприз. Зараз я вас трошки пофарбую, і ми всі разом сфотографуємося на згадку.
— Негайно припини це хуліганство! — сердито закричав Невидимка.
Я завагався.
— Якщо вам не сподобається колір фарби, — ще раз спробував я заспокоїти Невидимку, — ви помиєтесь у ванні. От і все!
— Ой-ой-ой! — раптом закричав Невидимка, ніби його фарбували окропом.
Цієї миті грюкнули вхідні двері.
І тут Невидимка замовк. Я вжахано відчув, що сталася якась страшна катастрофа. Невідомо звідки, але я твердо знав, що Невидимки у кімнаті вже нема. Він зник.
Випарувався.
Розтанув.
— Невидимко, де ви? — у розпачі покликав я.
Тишу порушувало тільки зловісне ревище пилососа.
Я очманіло стояв серед кімнати у жовтій калюжі і все ще тримав уже непотрібний шланг пилососа.
«Все пропало, — у відчаї подумав я. — А хто у цьому винен? Лесик винен! Це він з його дурною вигадкою занапастив єдиного у світі Невидимку. Де зараз Невидимка? Невже мерзне на морозі? Знову схопить нежить і почне чхати. Ну, зачекай, Лесику! Ми тобі пику пофарбуємо! Без усякого пилососа пофарбуємо!»
Але тут сталося ще одне страшне лихо. Я почув у коридорі злякані вигуки, а потім у кімнаті з’явився мій батько. А перед собою він гнав гурт полонених — усю мою ланку. Лише мене серед полонених не було. Я і так був тут.
— Так! — грізно сказав батько. — Що це за іграшки? Ви у мене ще дограєтеся!
Він рвучко видер шнур з розетки.
— Що ви тут робили? — запитав він, обводячи гнівним поглядом кімнату.
Батько витер газетою стілець, сів і запалив сигарету.
— Кому спала на думку ця безглузда ідея? — запитав він.
Я глянув на Лесика і побачив, що він вагається, — признаватися йому чи ні.
Нарешті він сказав:
— Мені…
— Ясно, — сказав батько і суворо запитав: — А навіщо ви все це зробили?
Я відчув, що, коли мовчатиму, батько негайно піде купувати ремінь. І, певно, купить найбільший. От я й вирішив, що краще розповісти йому все. Однаково Невидимка безслідно зник, бо його сліди, безумовно, змила фарба. Навіщо ж тепер ховати таємницю?
І я розповів батькові все. Як у нас вдома вперше з’явився Невидимка. Як він чхав і відмовлявся від ліків. Розповів про загибель його лабораторії та втрату енциклопедичних знань. Розповів, як я Невидимку вчив, щоб поновити його знання, і як потім ми його вчили усією ланкою. А потім розповів, як ми вирішили сфотографуватися з Невидимкою на згадку.
Батько слухав з такою цікавістю — аж забув, що у нього досі нема ременя на мене. І головне, він повірив кожному моєму слову.
— Так! — сказав він. — Я тобі, Только, вірю! Тепер я розумію, хто шугонув повз мене, коли я відчинив двері. Це був Невидимка! А я спочатку подумав, що це протяг…
Ми полегшено зітхнули.
Але тут він трохи засмутив нас.
— Ех, ви! — з докором сказав він. — Фарбувати Невидимку — це була безглузда вигадка. Хіба хто з вас погодився б, щоб його фарбували з пульверизатора? Ех, нетямущі у вас голови. Якщо ви вирішили сфотографуватися разом з Невидимкою, треба було робити це простіше.
— Як це — простіше? — запитав Лесик. Він уже заспокоївся і знову знахабнів.
Батько відповів:
— А так. Вам треба було щільно завісити вікна ковдрами, щоб у квартирі стало темно, хоч в око стрель. Тоді ви всі поробилися б невидимими. От у цілковитій темряві вам і слід було фотографуватися.
— Але ж тоді, — зауважив Сашко, — на плівці нічого не було б видно.
— Було б! — запевнив батько. — Все було б видно, якби ви дотямили, що в темряві треба фотографуватися в інфрачервоних променях. Якби ви це зробили, фотокартки вийшли б чіткі, ніби їх робили вдень.
От коли я пожалкував, що не відкрив батькові таємницю раніше. Тепер у нас все було б гаразд.
Ми похнюпилися. А батько подивився на нас і почав заспокоювати.
— А ви, хлопці, не журіться. Невидимка не пропаде. У Києві тисячі шестикласників, і я певен, що кожен охоче навчатиме Невидимку, якщо він звернеться по допомогу.
Так, батько мав рацію. Ех, якби Невидимка вибачив нам і знову потоваришував з нами! Де він знайде собі кращих учителів?
Та батько не дав нам довго сумувати. Він сказав:
— Невидимка Невидимкою, а життя іде. Отже, продовжимо ваші заняття. Першим уроком сьогодні у нас буде урок праці. Тема: прибирання забрудненої кімнати. Бобе, набери у відро теплої води. Только, принеси ганчірки, ти знаєш, де вони. І дивіться, щоб все мені блищало!